موج
کدخبر : ۳۷۹۸۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379854

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر انجام شد؛

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر گروه کوهنوردی مخابرات منطقه اصفهان در ویژه برنامه ای تحت عنوان صعود مقاومت، موفق به صعود به قله کرکس شدند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رئیس روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان در این برنامه ضمن گرامیداشت مقام والای شهدای فتح خرمشهر، با اشاره به ویژگی های ارتفاعات کرکس گفت: کوه کرکس با قله ای با ارتفاع حدود ۳۹۰۰ متر از سطح دریا در کنار شهر نطنز و در حاشیه غربی کویر های بادرود و کویرهای شمالی استان اصفهان قرار دارد.

شاهین ملک زاده افزود: کوههای بلند و تودرتوی کرکس با دره های پر پیچ و خم و سرسبز آن، مجموعه زیبایی را پدید آورده که همسایگی آن با کویر، زیبایی آن را دو چندان ساخته است.

وی ادامه داد: رشته کوه کرکس از کوههای مرکزی ایران به شمار میرود و پهنه ای به وسعت 3400 کیلومترمربع را زیر پوشش قرار داده که در جهت شمال غربی - جنوب شرقی امتداد یافته و بخشی از نیمه شمالی رشته کوههای مرکزی ایران است که از شمال غربی شهرستان کاشان تا جنوب شرقی شهرستان نطنز ادامه دارد. 

محمد علی نجفی از پیشکسوتان گروه کوهنوردی مخابرات منطقه اصفهان نیز در این مراسم یکی از افتخارات مخابرات منطقه اصفهان را ساخت پناهگاه کرکس در ارتفاعات کرکس دانست و گفت: ساخت این پناهگاه که حاصل همت والای همکاران است؛ در راستای احیای وظیفه خطیر مسئولیت های اجتماعی انجام شده است.

وی گفت:  پناهگاه کوهنوردی شهدای مخابرات (کرکس) که از بزرگترین پناهگاه های کوهنوردی در سراسر ایران است یادگار سالهای ۸۲ الی ۸۴ مخابرات اصفهان است که در ارتفاع ۳۱۰۰ متری جبهه جنوبی کوه کرکس با همکاری گروه کوهنوردی مخابرات اصفهان ساخته شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها