موج
کدخبر : ۳۷۹۷۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379715

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا از راه‌اندازی کشت گلخانه‌ای در موقوفات شهرضا و به ویژه شهر دهاقان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، فرهاد عرب بافرانی گفت: شهرستان دهاقان ظرفیت بسیار بالایی برای کشت گلخانه‌ای دارد و سیاستگذاری‌ها در موقوفات این منطقه در سال جاری حول محو کشت گلخانه‌ای است.

وی با بیان اینکه 60 درصد موقوفات شهرستان شهرضا کشاورزی و 40 درصدی مسکونی و تجاری است، اظهار داشت: بهره برداری بهتر از این موقوفات در دستور کار اداره اوقاف این شهرستان در سال جاری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه روز گذشته جلسه‌ای در خصوص روند سرمایه‌گذاری در موقوفات شهرستان شهرضا برگزار شد، ابراز داشت: در این زمینه روی چند موضوع برای سرمایه‌گذاری بحث و گفت‌وگو صورت گرفت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا با اشاره به اینکه شناسایی زمین‌های موقوفه بلامعارض که در اختیار اوقاف است نخستین اقدام در دستور کار است، اضافه کرد: پس از جانمایی این زمین‌ها با دریافت استعلام از شهرداری نسبت به تغییر کاربری آنها اقدام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه تغییرکاربری خدماتی، تجاری و کشاورزی در دستور کار اوقاف شهرستان شهرضا است، تصریح کرد: برای این امر در بخش خدماتی راه‌اندازی پمپ بنزین، پمپ گاز، کارگاه‌های صنعتی و تجاری مورد توجه است.

عرب بافرانی با اشاره به لزوم توجه به کشت گلخانه‌ای در موقوفات شهرستان شهرضا نیز ابراز داشت: باید توجه داشت که این شهرستان دارای ظرفیت‌های بالای کشاورزی است و می‌توان با رعایت اول کارشناسی از آن نهایت بهره برداری را داشت.

وی افزود: شهرستان دهاقان ظرفیت بسیار بالایی برای کشت گلخانه‌ای دارد و سیاستگذاری‌ها در موقوفات این منطقه در سال جاری حول محو کشت گلخانه‌ای است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا با بیان اینکه پیشنهاد راه‌اندازی شرکت سهامی برای کشت گلخانه‌ای در شهرضا را به کارمندان اوقاف این شهرستان پیشنهاد داده‌ایم، گفت: می‌توان با مشارکت مردم و کارمندان در این زمینه سرمایه‌گذاری خوبی را دشات.

وی افزود: امکان صادرات محصولات کشاورزی تولید شده در زمین‌های موقوفه منطقه شهرضا به خوبی وجود دارد.

عرب بافرانی با بیان اینکه گشت گلخانه‌ای علاوه بر اشتغال زایی و درآمد زایی مناسب منجر به شادابی موقوفات نیز خواهد شد، ادامه داد: از سویی این شهرستان قابلیت این نوع کشت را نیز دارا است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بخش انریی خورشیدی نیز در شهرستان شهرضا از دیگر بسته‌های پیشنهادی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است، اضافه کرد: در این راستا پیشنهاد ما استفاده از محل درآمد چند موقوفه شهرستان برای راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی است و چنانچه سازمان اوقاف موافقت کند، محل درآمد خوبی برای موقوفات ایجاد خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها