موج
کدخبر : ۳۷۹۰۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379073

بهروز ندایی:

معاون سیاسی، امنینی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: برای جذب دانش آموزان علاقمند به هنرستان و کارهای کارگاهی باید زمینه مناسب فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهروز ندایی ، معاون سیاسی، امنینی و اجتماعی استاندار اردبیل در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: بیش از ۷۰ درصد از دانش آموزان در رشته علوم تجربی کنکور شرکت می کنند و بقیه نیز در رشته های علوم انسانی و ریاضی به رقابت می پردازند که قبولی در این رشته ها خیلی پایین بوده و در صورت عدم قبولی در کنکور افسردگی در این سنین از دانش آموزان را به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی در رشته های فنی و کارگاهی از ضروریات است، افزود: باید ذهنیت دانش آموزان و اولیای آنها نسبت به مراکز فنی حرفه ای تغییر کند و برای اشتغال زایی فارغ التحصیلان هنرستان ها کلاس های آموزشی و آگاهی دهی برگزار شود.

معاون سیاسی استانداری اردبیل تصریح کرد: امروزه تربیت نیرو برای کارهای یدی و تولیدی در هنرستان ها براساس جامعه هدف از ضروریات است و بیشتر بیکاران فارغ التحصیل در رشته های تجربی و انسانی هستند در صورتی که بیشتر فارغ التحصیلان فنی برای خود شغل ایجاد کرده اند.

ندایی ادامه داد: آموزش و پرورش نباید از اهداف آموزشی فاصله بگیرد و دانش آموزان بر اساس علاقمندی رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند و با اجبار نمی توان در تحصیل و اینده موفقیت قابل قبول را کسب کرد.

وی بیان کرد: می توان در تربیت نیروی انسانی برای تولید قطعات خودرو و هوشمند سازی که نیاز جامعه است اقدام کرد  ودر راستای توجیه و تفهیم خانواده ها نیز برنامه ریزی مدون صورت گیرد. 

معاون سیاسی استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه جهت تامین اعتبار لازم املاک مازاد آموزش و پرورش شناسایی شود گفت: فروش املاک مازاد آموزش و پرورش می تواند در بحث تامین بودجه عمرانی به این اداره کمک کند و شناسایی املاک و فرایند شناسایی باید طبق نظریه کارشناسان شناسایی و تبدیل به احسن شود.

ندایی ادامه داد: تغییر کاربری املاک مازاد از سوی شهرداری ها و هزینه مایحتاج هنرستان ها در اولویت قرار گیرد و در شهرهای بزرگ شهرداری ها و استانداری برای تغییر کاربری کمک می کنند.

وی ضمن تقدیر از  آموزش و پرورش اظهار کرد: این اداره کل در ایام کرونایی و فضای سخت این بیماری  تلاش کرد حداقل در قالب برنامه شاد دانش آموزان از تحصیل عقب نمانند و در خانه های خود بصورت غیر حضوری همانند سایر نقاط کشور تحصیل خود را ادامه دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها