موج
کدخبر : ۳۷۸۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378753

رامین ظهیری:

مدیر کل گمرک شهرستان بیله سوار گفت: امسال 27 هزار تن کالا و محصول در گمرک بیله سوار صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین ظهیری ، مدیر کل گمرک شهرستان بیله سوار به آمار صادرات یک‌ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: امسال ۲۷ هزار تن کالا و محصول به ارزش ۲۹ میلیون دلار از گمرک بیله‌سوار مغان به کشورهای روسیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان صادر شده است که نسبت به  فروردین پارسال از لحاظ ریالی ۳۲۶ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: پارسال به ارزش ۲۲۷ میلیون دلار کالا از گمرک بیله‌سوار صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن افزایش ۱۱۴ درصدی داشته است.

مدیر کل گمرک شهرستان بیله سوار بیان کرد: در سال گذشته ۲۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۲۲۷ میلیون دلار در قالب چهار هزار و ۶۲۵ مورد اظهارنامه از گمرک مرزی بیله‌سوار صادر شده و از نظر وزنی نیز صادرات ۴۳ درصد رشد داشته است.

ظهیری بیان کرد: عمده‌ترین اقلام صادراتی از این گمرک سیب‌زمینی، شیشه ، کاشی ، سرامیک ، مصنوعات پلاستیک و مصنوعات فلزی بوده است.

وی اظهار کرد: در حوزه واردات نیز ۱۰ میلیون دلار کالا وارد کشور شده که از لحاظ ارزش ریالی  نسبت به سال ۹۸ به میزان ۳۶ درصد کاهش داشته است.

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است. گمرک و پایانه مرزی این شهرستان تنها گذرگاه فعال مرزی استان اردبیل می‌باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها