موج
کدخبر : ۳۷۸۵۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378506

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان یزد، گفت: به منظور اجرای نیت در ماه مبارک رمضان سال جاری بیش از 38 هزار پرس غذای گرم از محل موقوفات استان یزد طبخ شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان یزد، حجت الاسلام مجید کرمی معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان یزد، گفت: به منظور اجرای نیت در ماه مبارک رمضان سال جاری از محل موقوفات استان یزد ، بیش از 38160  اطعام گرم با هزینه ای بالغ بر 825 میلیون تومان تهیه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت بیرون بر و بسته‌های غذایی در میان نیازمندان توزیع شد.

وی افزود: خیرین و واقفین استان از قدیم الایام در این امر خدا پسندانه پیش قدم بودند و همواره موقوفاتی را با نیت اطعام روزه داران علی الخصوص نیازمندان و مستمندان ثبت کردند به نحوی که در حال حاضر بیش از 100 موقوفه با نیت اطعام ویژه ماه مبارک رمضان وجود دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف ابراز کرد: اطعام و غذا دادن در پیشگاه خداوند مهربان از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است تا آنجا که امام صادق علیه السلام فرمودند؛ یکی از محبوب ترین کارها نزد خداوند متعال اطعام و سیر کردن مؤمن است و هر که مسلمانی را غذا دهد تا سیر شود از پاداش اخرت او جز پروردگار جهانیان هیچکس حتی فرشته مقرب و پیامبر مرسل خبر ندارد.

کرمی ادامه داد: برای همین است که اهل بیت علیهم السلام شخصاً به این امر پرداخته و با دست مبارک خویش اقدام به اطعام و رساندن آذوقه به نیازمندان می‌نمودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها