موج
کدخبر : ۳۷۸۳۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378377

علی محمدهاشمی در گفتگوی اختصاصی با موج خبر داد :

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان اصفهان از راه اندازی بیمارستان توانبخشی هلال احمر در استان اصفهان خبر داد.

علی محمدهاشمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان گفت: با توجه باینکه حجم مراجعات به مراکز توانبخشی طرح توسعه مراکز در دستور کار قراردارد و چون این خلاء احساس می شود درچشم اندازسال های آینده بیمارستان توانبخشی در استان اصفهان راه اندازی می شود.

وی به مناسبت ر وز جهانی هلال احمر اظهار داشت: تعداد پایگاه های امدادونجات بین شهری در مواقع ضروری وحوادث آماده خدمات هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در بروزحوادث و بحران های سخت صعب العبور نجات گران ازپایگاه امدادهوایی استفاده می نمایند، اعلام کرد: در حال حاضر ۲۶ مرکزدر استان  بطور 24 ساعت درحال خدمت رسانی می باشند .

وی به معاونت امورجوانان اشاره کرد وگفت: تعامل هلال احمر وسازمان آموزش وپرورش بسیار نزدیک است ودانش آموزان عضوجمعیت هلال احمراز تکنیک های  آموزش های امداد و نجات برخوردارمی شوند و ما توانستیم در مدارس تیم ۱۴ نفره ایی تشکیل وآموزش دهیم که اگرحادثه ای برای آنها رخ داد بتوانند به همکلاسی هایشان کمک کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر درمورد۲۳ هزارعضوجوان درسامانه جمعیت هلال احمر خبرداد و بیان داشت:جوانان به طورداوطلبانه می توانند درحوزه امداد ثبت نام وفعالیت خود را شروع کنند که دراین راستا۱2  هزارعضو هستند و ۳۳۰۰ نفر نجات گر عضو رسمی می باشند.

هاشمی افزود: درزمان بحران ارائه خدمات امدادی کاملاً رایگان و پاسخگویی به آسیب دیدگان در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه نجات گران ،داوطلب وهمکاران ثابت آماده هستند در هر کجا که نیازباشد وارد عمل می شوند، گفت: آموزش هایی که درسطح جامعه داده می شود باعث می گردد نیروها آشنایی کامل به تکنیک های امدادی داشته باشند و اگر حادثه ای رخ داد بتوانند از تلفات جانی جلوگیری و خسارات را کاهش دهند. 

هاشمی ابراز کرد: طبق اساسنامه وظایفی برعهده این سازمان است که بتواند جذب جوانان وتربیت و آموزش آنها جهت ارائه خدمات عامل المنفعه در مواقع اضطراری وحوادث  به مردم را داشته باشیم.

این مقام مسئول درادامه تصریح کرد:علاقه مندان با دیدن فعالیت های ما دوست دارند به هم نوعان وهم وطنان خود خدمات ارائه کنند وبه همیاری آنها بشتابند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان اصفهان، به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد وافزود: به سبب اعتمادی که مردم به هلال  احمردارند درزمینه آموزش تدابیرلازم را داشته ایم ولی متاسفانه به لحاظ وضعیت قرمز شهرها ومنع تردد ،کلاس های آموزشی در حال حاضرتعطیل است.

هاشمی خاطر نشان کرد: درحوزه آموزش و امورجوانان در تمام شهرستان ها درزمینه اوقات فراغت کلاس های ورزشی، فرهنگی، هنری وحتی فنی حرفه ای را لحاظ کرده ایم .

وی با اشاره به اینکه غیرازرسیدگی به حوادث که رخ می دهد امدادرسانی به آسیب دیدگان عضوی به عهده این سازمان می باشد، گفت: وظیفه کمک به امرتوان بخشی نیز در چارچوب این سازمان  می باشد که دراین زمینه آسیب دیدگان مرکزتوان بخشی دراستان کلیه خدمات توان بخشی چه فیزیکی ومکانیکی را دریافت می نمایند.

وی افزود: از نظر حجم مراجعات دربرنامه طرح توسعه مراکزتوانبخشی دردستورکارقراردارد وچون این خلاء احساس می شوددرچشم اندازسال های آینده بیمارستان توانبخشی را بتوانیم راه اندازی کنیم.

هاشمی در ادامه یاد آورشد:  مرکزتوانبخشی فعال فعلی اصفهان با حداقل هزینه، و کیفیت عالی درزمینه های پروتز و بخش فیزیکی خدمت رسانی می باشد.

وی با اشاره به توسعه دادن مرکزتوانبخشی گفت: به علت مراجعات زیاد ما به دنبال توسعه وگسترش  وایجاد مراکزتوانبخشی درسطح شهرستان هستیم .

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان اصفهان با اشاره به اینکه  تهیه بعضی از داروها کم یاب  سخت است، گفت:روزانه بیش از۷۰۰ نفرمراجعه کننده به داروخانه هلال احمرداریم وخوشبختانه توانسته ایم خدماتی دربخش دارویی ارائه کنیم تا مراجعه کنندگان دغدغه تهیه  دارو را نداشته باشند.

وی درادامه باتوجه به سال جدید که رهبر معظم انقلاب اسلامی ( مدظله العالی)هرسال رابا نام تلاش ، کوشش وهمت نام گذاری می کنند، بیان داشت: ما در سال جدید شعاری برای هلال احمربه نام یک قرن خدمات داوطلبانه ی مقایسه نشدنی نامیده ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان اصفهان در ادامه افزود: سال گذشته بالغ بریکصد میلیارد ریال ارزش اقتصادی درحوزه داوطلبان بوده است.

هاشمی در پایان بابیان اینکه مردم به هلال احمر اعتماد دارند، گفت:ما باید بتوانیم به وظیفه خودعمل کنیم و زمینه ای رابرای فعالیت های بیشتری مردم و به خصوص جوانان مهیا کنیم تا این اعتماد از مردم سلب نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها