موج
کدخبر : ۳۷۷۷۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377787

‍ استاندار ایلام:

استاندار ایلام گفت:عدالت محوری، نشاط اجتماعی و امیدآفرینی اساسی ترین فعالیت گروههای جهادی است که آثار مثبتی در جامعه ایجاد می کند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری در نشست با گروه های جهادی بسیج سازندگی استان افزود: گروههای جهادی حرکتی مبتکرانه، انقلابی و بسیار ارزشمند است که دو مأموریت ویژه محرومیت زدایی و کاهش فقر در جامعه را پیگیری می کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت گروه های جهادی نقش موثری در محرومیت زدایی دارد و هیچ چیزی لذت بخش تر از کمک به دیگران نیست، اظهار داشت: عدالت محوری، نشاط اجتماعی و امیدآفرینی اساسی ترین تاثیرگذارترین فعالیت گروههای جهادی است که آثار مثبتی در جامعه ایجاد می کند.

گروه های جهادی علاوه بر کارهای عمرانی، ظرفیت های اجتماعی و فرهنگی ویژه ای دارند

استاندار ایلام با بیان اینکه کار جهادی تنها به فعالیت های عمرانی و زیرساختی در مناطق محروم معطوف نخواهد شد و علاه بر پیگیری و رفع فقر مادی، فقر اجتماعی و فرهنگی هم در دستور کار قرار می گیرد، تصریح کرد: این که گروه های جهادی خارج از مسائل عملیاتی و عمرانی بدنبال مفاهیم اجتماعی و فرهنگی هم رفتند و مسائلی چون حاشیه‌نشینی، کاهش فقر و توسعه آموزش را مطرح می کنند بی نظیر است.

نوذری محرومیت زدایی، ایجاد زیرساختها و فراهم اوردن امکانات لازم جهت اشتغالزایی با همکاری گروههای جهادی را از عوامل مهاجرت معکوس به روستاها و عمران و آبادانی این مناطق دانست.

دولت از طرح های مبتکرانه گروه های جهادی حمایت می کند 

استاندار ایلام گفت: دولت از طرح های مبتکرانه گروه های جهادی در حوزه مسایل اجتماعی از جمله خودکشی، طلاق و... با هدف کاهش آسیب و ایجاد نشاط که دارای فرضیه های علمی باشد به طور جد حمایت می کند.

نوذری افزود:  از واحد های تسهیل گری که در حال حاضر در شهرستان های ملکشاهی و محله های حاشینه نشین شهر ایلام راه اندازی شده و فعال هستند نمونه موفق این طرح ها می باشد که گروه های جهادی نیز با معرفی طرح خود و در صورت تصویب کارشناسی می توانند اعتبار لازم را دریافت کنند. 

فعالیت گروه های جهادی برای محرومیت زدایی وحدت آفرین است 

استاندار ایلام ورود گروه های جهادی بسیج سازندگی برای زدودن غبار محرومیت از مناطق کم برخوردار و تعامل آنان با مردم را وحدت آفرین دانست و گفت: ارتباطات گسترده گروههای جهادی با دانشگاهها، مسئولین و دوایر دولتی، گروههای مردمی و اقشار مختلف باعث ایجاد وحدت و همدلی در جامعه شده و اهتمام ویژه ای را برای انجام امورات مردم ایجاد می نماید.

نوذری  افزود: اندوخته های علمی دانشجویان،  تجربه کارکنان و مدیران، همدلی مردم و سازمانها و نهادهای مختلف، گروههای جهادی را توانمند و صاحب سبک نموده و بعنوان یک الگوی موفق مطرح نموده است.

وی خاطرنشان کرد: استمرار فعالیت گروه های جهادی در مناطق محروم می تواند به توسعه فعالیت های عمرانی و زیرساختی در نهایت به ممانعت از مهاجرت روستاییان به شهرها و رونق تول د در این مناطق می شود.

گروه های جهادی ظرفیت عظیمی برای دستگاههای اجرایی هستند

استاندار ایلام با بیان اینکه گروه های جهادی ظرفیت عظیمی برای همراهی دستگاههای اجرایی هستند خدمات فرهنگی و اجتماعی گروه های جهادی را بسیار ارزشمند و بی نظیر برشمرد و گفت: حضور گروه های جهادی در سیل اخیر، کنگره اربعین، آتش سوزی ها و کمک های مومنانه مایه دلگرمی مردم بود.

نوذری افزود: گروه های جهادی در مدیریت کرونا وحوزه های مختلف در کنار سپاه، بسیج و ارگانهای دولتی و اجرایی همواره کمک کننده بودند.

وی با بیان اینکه وضعیت کرونا در استان نگران کننده است،اظهار داشت: گروههای جهادی می توانند کمک کنند فاصله گذاری اجتماعی، رعایت پروتکلها و زدن ماسک در جامعه نهادیته شود و با فرهنگ سازی سطح سلامت مردم و بهداشت محیط را افزایش دهند.

گروههای جهادی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را تبیین کنند

استاندار ایلام با اشاره به آغاز ثبت نام کاندیدا های ریاست جمهوری و برگزاری انتخابات در ۲۸ خرداد، گفت: گروه های جهادی و نیروهای بسیجی زمینه مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو را فراهم کنند که با حضور پرشور مردم جبهه استکبار مایوس و ناامید خواهد شد.

نوذری با بیان اینکه ایلام جزو سه استان برتر از نظر مشارکت بالا در ادوار گذشته انتخابات است، تصریح کرد: با مشارکت حداکثری و برگزاری انتخابات سالم و پرشور می توانیم بار دیگر نقشه های جبهه استکبار را نقش بر آب کنیم.

20  کمیته برگزاری کنگره سه هزار شهید در ایلام فعال شد

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری کنگره سه هزار شهید در آبان یا آذر ماه سال جاری خبر داد و گفت: ۲۰ کمیته برای برگزاری این کنگره فعال شده است.

نوذری به نقش محوری استان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: در این کنگره ۴۳ خدمت ارایه می شود و سعی داریم کنگره سه هزار شهید به نحوی باشکوه در این استان برگزار شود. 

وی از گروه های جهادی بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین ( ع ) ایلام خواست برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن این کنگره عظیم و ارایه ۴۳ خدمت به مردم بکار گیرند.

با پول کثیف نمی توان کار تمیز کرد

استاندار ایلام به بحث خرید و فروش آراء در ایلام اشاره کرد و گفت: در بحث خرید و فروش آراء خیلی حساسیم و اعتقاد داریم ورود پولهای کثیف در این زمینه هم به ضرر مردم و جامعه و هم آینده ی شهر است.

نوذری افزود:وقتی کسی اندیشه و فکر خود را می فروشد، دیگر نباید از مدیریت شهری انتظاری داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای سالم برگزار کردن انتخابات تمام تلاشمان را بکار خواهیم بست، افزود: روز انتخابات نیز تیم هایی را تشکیل خواهیم داد ودر صورت اطلاع از  کسانی که خرید و فروش را انجام دهند، حتما قاطعانه برخورد خواهیم کرد چرا که معتقدیم بدترین نوع رای آوری این است که کسی بخواهد از نداری و صداقت مردم سواستفاده کند و البته با پول کثیف هیچگاه نمی توان کار تمیز کرد.

850 گروه جهادی در سطح محلات و روستاهای استان مشغول فعالیت هستند

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) نیز در این دیدار با بیان اینکه  ۸۵۰  گروه جهادی بسیج  در سطح محلات و روستاهای استان مشغول فعالیت و خدمت رسانی هستند به تشریح اقدامات بسیج سازندگی پرداخت و گفت : تاکنون بیش از ۵۶۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی با اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد تومان توسط بسیج سازندگی سپاه استان ایلام و با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)و ادارات مختلف اجرا شده است.

سردار جمال شاکرمی افزود: توجه و رسیدگی به مناطق محروم از مهم‌ترین برنامه‌های سپاه پاسداران است و امسال حدود ۴۰ درصد از پروژه‌های محرومیت زدایی به آبرسانی به مناطق محروم و کم برخوردار اختصاص یافته است.

مرمت و ساخت۱۰۰۰ واحد مسکونی محرومین در دستور کار قرار گرفته است

سردار شاکرمی در خصوص ساخت مسکن محرومین در سالجاری اشاره کرد و اظهار داشت: در سال جاری برنامه ساخت و مرمت ۱۰۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد استان ایلام با مشارکت سپاه پاسداران ، کمیته امداد امام خمینی ره، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در دستور کار قرار گرفته و به محض مشخص شدن سهم هریک از سازمانها عملیات اجرای آنها آغاز خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها