موج
کدخبر : ۳۷۷۰۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377000

هادی بنایی خبر داد:

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان از افزایش ۱۵ درصدی مشاوره و آموزش به مددجویان کمیته امداد در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هادی بنایی اظهار داشت: با توجه به شیوه های زندگی نوین، افراد با استرس ها و فشارهای زیادی مواجه هستند و مشاوره خانواده فرآیندی است که راه کارهای مناسب برای سازگاری افراد با این شرایط و مدیریت استرس را فراهم می سازد.

وی گفت: از آنجا که گاهی اوقات مشاوره اثر دیر بازده دارد و آسیب های اجتماعی روز به روز در اشکال مختلف زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، کمیته امداد در سال جاری؛ مشاوره و آموزش های خود را برای مددجویان و خانواده های تحت حمایت به صورت جامع تر برنامه ریزی نموده است.

بنایی اظهار داشت: در سال قبل، ۱۶۷۴۱ نفر مشاوره و ۱۷۳۵۵ نفر از آموزش بهره مند شدند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۵درصدی داشته است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه با ایجاد احساس آرامش می توان مددجو را به خودشکوفایی رساند، افزود: توسعه خدمات تخصصی مددکاری مشاوره با رویکرد پیشگیرانه صورت می گیرد و هدف از برگزاری دوره های آموزشی، آگاه سازی مددجو در راستای آشنایی با آسیب های اجتماعی و تاکید بر اصل پیشگیری است.

وی در این راستا ادامه داد: شناسایی استعدادهای درخشان از میان مددجویان با مشاوره های تخصصی مشاورین امداد، بسترسازی مناسب مادی و معنوی مددجو تا شکوفایی و رشد استعداد وی را مهیا می سازد.

بنایی با تاکید بر اینکه هرچه بر میزان تحصیلات و آگاهی مددجویان تحت حمایت افزوده می‌شود و زمان به جلوتر گام برمی‌دارد، علاقه ایشان جهت اخذ مشاوره و راهنمایی از مشاورین  بیشتر می‌شود، افزود: امید است که مشاورین امداد با برگزاری اتاق فکر، شورای مشاوره، مشاوره پیش از ازدواج، مشکلات بین فردی والدین با فرزندان، مشاوره بازماندگان و تارکین تحصیل، اعتیاد و آسیبهای اجتماعی و فرهنگی، پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان، اضطراب، افسردگی، شناسایی و جهت دهی استعدادها و تواناییها، راهنمایی شغلی و... در قالب مشاوره و آموزش، بتوانند گامی موثر در ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات مشاوره به مددجویان ارایه نمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها