موج
کدخبر : ۳۷۶۶۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376668

علی‌رغم وعده‌ها مبنی بر پرداخت حقوق معوق برخی از کارگران پیمانکاری شهرداری بندرعباس پیش از آغاز ماه مبارک رمضان، اما هنوز پرداختی به این قشر زحمت‌کش صورت نپذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، چند نفر از کارگران شرکت جاوید دنا و شکوفه رویان که از شرکت‌های پیمانکاری شهرداری بندرعباس به‌حساب می‌آیند، طی تماس با تحریریه‌ی خبرگزاری موج هرمزگان اعلام داشتند که هنوز حقوق معوق آنان پرداخت نشده است و با مشکلات متعددی در ماه مبارک رمضان مواجه هستند.

خلف وعده شهرداری

یکی از این کارگران با اظهار نارضایتی از عملکرد شهرداری بندرعباس در پرداخت به‌موقع دستمزد کارگران بیان داشت: شهرداری بندرعباس به کارگران قول داده بود که قبل از ماه مبارک رمضان حقوق ماه اسفند سال گذشته را به ‌حساب‌مان واریز ‌می‌کند اما تاکنون این موضوع محقق نشده است.

ماه رمضان هم از نیمه گذشت

وی گفت: با تحقق این وعده ما می‌توانستیم تدارکات مربوط به ماه رمضان را برای خانواده فراهم کنیم تا در این شرایط بحرانی این‌گونه دستمان خالی نباشد؛ اما با وجود اینکه ماه رمضان از نیمه هم گذشت، هنوز از حقوق و دستمزد ماهیانه ما خبری نیست.

پرداخت نامنظم حق بیمه

این کارگر شهرداری بندرعباس تعداد افراد مشغول به کار در شرکت جاوید دنا و شکوفه رویان هرمزگان را حدود ۳۰۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: متأسفانه بیمه‌های ما را یک ماه در میان پرداخت می‌کنند یا چند ماه اصلاً پرداخت نمی‌شود که این موضوع هم بر نگرانی‌های ما اضافه کرده است.

حقوق‌ ناچیز و پاس‌کاری کارگران

از او درباره میزان حقوقش پرسیدیم که پاسخ داد: پرداختی حقوقمان ثابت نیست و در محدوده‌ی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا سه میلیون و دویست هزار تومان متغیر است اما باید خدمت شما عرض کنم که تا امروز به خاطر ترس از اخراج پیگیر مطالباتمان نشده‌ایم.

وی گفت: تنها در خصوص وضعیت عدم پرداخت حقوق معوقه با کارشناسان سیما منظر و فضای سبز شهرداری صحبت کردیم، متأسفانه آن‌ها همچون توپ فوتبال ما را پاس‌کاری می‌کنند و در پاسخ می‌گویند ما خودمان پیگیری کار شما هستیم و این هفته نه هفته دیگر حقوق شمارا واریز می‌کنیم اما هیچ خبری از حقوق نیست و پاسخ قانع‌کننده‌ای نیز ندارند.

تجمع اعتراضی کارساز

این کارگر شهرداری بندرعباس بیان داشت: چندی پیش مقابل درب استانداری هرمزگان برای احقاق حقوقمان اعتراض کردیم و این اعتراضات موجب شد تا عیدی کارگران پرداخت شود اما واقعاً شرایط معیشتی‌مان نامساعد است و مسئولان باید کاری کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها