موج
کدخبر : ۳۷۶۳۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376383

علی صالحی خبر داد؛

رئیس کل دادگستری هرمزگان از صدور اولین اسناد مالکیت برای رودخانه‌های استان خبر داد و گفت: هدف از صدور این اسناد، تثبیت مالکیت دولت و اعمال حاکمیت بهتر برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و دست اندازی به حریم و بستر این سرمایه‌های ملی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری هرمزگان از صدور اولین   اسناد مالکیت برای رودخانه‌های استان خبر داد و گفت: این اسناد در شش فقره برای رودخانه‌های حسن لنگی و جلابی، به طول ۵۶ هزار و ۸۹۵ متر و مساحت هزار و ۹۹ هکتار، از سوی اداره کل ثبت اسناد و املاک هرمزگان صادر شده است.

علی صالحی افزود: هدف از صدور این اسناد، تثبیت مالکیت دولت و اعمال حاکمیت بهتر برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، تصرف غیرقانونی و دست اندازی به حریم و بستر این سرمایه‌های ملی است.

وی گفت: دستگاه‌های متولی باید با سرعت، دقت و قاطعیت ساخت و ساز‌های غیرمجاز در منطقه گنو را بررسی و با متصرفان برخورد کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری بندرعباس مکلف شده است به منظور جلوگیری از ساخت و ساز‌های خارج از محدوده، به سرعت نقشه‌های حاشیه شهر و حدفاصل محدوده قانونی تا حریم شهر بندرعباس را تهیه کنند.

صالحی همچنین استفاده از تکنولوژی پهپادی و هواپیما‌های بدون سرنشین را برای افزایش سرعت و دقت نقشه برداری هوایی و اجرای دقیق طرح جامع حدنگار مؤثر برشمرد و بر لزوم استفاده از فناوری‌های نوین در این خصوص تأکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها