موج
کدخبر : ۳۷۶۲۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376250

جعفر آهنگران؛

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در جشن روز ملی خلیج فارس، کیش را الگویی موفق در اجرای فرامین رهبرمعظم انقلاب مبنی بررونق جزایر عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: دهم اردیبهشت ماه، جشن روز ملی خلیج فارس بر روی عرشه یک کشتی گردشگری و در اسکله بزرگ تفریحی کیش برگزار شد. 
وی عنوان کرد: یکی از برنامه های اصلی دولت رونق جزایر ایرانی خلیج فارس است.
آهنگران تصریح کرد: 19 جزیره قابل سکونت درخلیج فارس وجود دارد و رهبرمعظم انقلاب ازسال 93 تا کنون همواره برضرورت توجه جدی به رونق این جزایر با هدف ایجاد زمینه سکونت هموطنان تاکید کرده است.
وی اذعان داشت: جزیره کیش الگوی موفقی در رونق جزایر ایرانی خلیج فارس محسوب می شود که با ایجاد زیرساخت های عمرانی، توسعه همه جانبه و رونق اقتصادی منطقه، زمینه افزایش حضور هموطنان، سرمایه گذاران و گردشگران را در این جزیره زیبا رافراهم کرده است.


۲۰۲۱۰۴۳۰۱۰۵۳۴۷_IMG_2278
این مسوول ابراز داشت: سازمان منطقه آزاد کیش آماده کمک به روند توسعه سایر جزایر است و می تواند با تجارب  موفق خودالگوی کاربردی مناسبی باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: توسعه اقتصادی یکی از مهمترین راه ترغیب هموطنان برای سکونت درجزایرایرانی خلیج فارس است و این جزیره با بارورکردن محورهای اقتصادی، مقدمات سکونت هموطنان و فعالیت های اقتصادی را به گونه ای فراهم کرد که در حال حاضر با 40 هزار نفر جمعیت به عنوان یکی ازقطب های گردشگری کشور شناخته شده است.
آهنگران در ادامه سخنان خود افزود: طرح های مطالعاتی ارزشمند در زمینه توسعه جزایر ایرانی شامل جزیره کیش و قشم را نمونه های برجسته ای برای توسعه این جزایر درخلیج فارس است و توسعه جزایر فارور و هندورابی از محورهای مهم سازمان منطقه آزاد کیش است و چنانچه همکاری دستگاههای ذیربط تقویت شود آماده ایم تا ازسرمایه گذاران علاقمند به فعالیت درجزیره هندورابی حمایت کرده و طرح های زیر ساختی این جزیره را هرچه سریع تربه بهره برداری برسانیم.
وی یادآورشد: درحال حاضر زیر ساخت های بسیارخوبی در بخش فرودگاه، بندرگاه، هتل و تاسیسات انرژی در جزیره هندورابی ایجاد شده و تلاش برای توسعه این جزیره طبق طرح جامع هندورابی با جدیت ادامه خواهد داشت.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط ناشی ازشیوع کرونا روند توسعه هندورابی قدری کند شده است و بدون شک این جزیره ظرفیت بالایی دارد و گردشگران جزیره کیش برای استفاده از امکانات منحصر بفرد هندورابی و طبیعت بی نظیر آن زمان ماندگاری خود را درجزیره کیش افزایش خواهند دارد که این امر مهم یکی از راهکارهای رونق صنعت گردشگری محسوب می شود.
سعید پور علی، معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش در حاشیه این مراسم بیان داشت: نام ملی خلیج فارس و روز ملی آن هویت اصلی ایرانیان است وقدرت، سیاست و ثروت نمی تواند با تحریف واقعیات مسلم تاریخی آن را کمرنگ ساخته و یا از بین ببرد.
وی با بیان اینکه تاریخ کهن خلیج فارس در دوران تاریخی مختلف شامل قبل تا بعد از میلاد مسیح و اکنون با نام فارس در آبراهه بین المللی خلیج فارس گره خورده و تاکنون تلاش های سیاست و قدرت و ثروت نتوانسته این مسلمات تاریخی را تحت تاثیر قرار دهد افزود: بسیاری از کشورهای همسایه به خوبی به پیشینه این منطقه واقفند و تلاش برای تغییر این تاریخ و روایت سازی های جعلی نمی تواند ماهیت این منطقه را دگرگون کند.
پور علی با اشاره به اینکه هویت با خون و جان انسان ها آمیخته و یک شبه ازبین نمی رود قدمتی طولانی دارد و نمی توان آن را با تاریخ سازی و روایت سازی از بین برد افزود: بر این اساس هویت خلیج فارس همیشه زیر سایه بلند تاریخ این منطقه پایدار خواهد بود اگرچه سیاست  قدرت توان تحمل این واقعیت را نداشته باشد.
این مسوول در پایان سخنان خود بیان داشت: رونمایی از ۲ اثر هنری بانوان هنرمند کیش از دیگر برنامه های جشن بود.
عالمه خسروی رییس اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش در به مناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس ۲ اثر نقاشی روی پارچه اثر روشنک ساعتی با عنوان های مهمورا دختر آفتاب- ماه تابان و اقتدار رونمایی شد.
وی اظهار داست: مهنورا تابلویی است که در آن یک بانوی جنوبی در حال سوزن دوزی یک اثر زیبا در کنار خلیج همیشه فارس به عنوان نمادی تلاش و ذوق هنری این زنان است.
خسروی تصریح کرد: تابلوی اقتدار نیز  پرچم جمهوری اسلامی در کنار خلیج فارس است تا با آرامشی که در کنار این آبراهه بین المللی دارد اقتدار و صلح دوستی ایرانیان را به مخاطب منتقل کند.
لازم به ذکر است مراسم جشن روزملی خلیج فارس سالروز اخراج پرتغالی‌ها از تنگه هرمز و خلیج‌فارس ، به طور همزمان و باتلاش صدا وسیمای مرکز کیش از شبکه های سراسری پخش شد تا هموطنان دراین جشن ملی سهیم شوند.


۲۰۲۱۰۴۳۰۱۰۵۵۵۳_IMG_2310

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها