موج
کدخبر : ۳۷۵۷۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375791

جبرائیل موفق:

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حضور در دورهمی‌ها و رعایت نکردن فاصله اجتماعی، خطر انتقال ویروس کرونا را ۴ برابر افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جبرائیل موفق معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت هفته سلامت، ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اجتناب از حضور در دورهمی‌ها بیان کرد: رعایت نکردن فاصله اجتماعی خطر انتقال ویروس کرونا در خراسان رضوی را ۴ برابر افزایش می‌دهد.

جبرائیل موفق با تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی ، گفت: افراد در صورت ابتلا به علائم مشکوک به کرونا ضمن خودداری از هر گونه خوددرمانی و مصرف دارو، به نزدیکترین مرکز درمانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

 وی با بیان اینکه مصرف خودسرانه دارو موجب به خطر افتادن سلامتی می‌شود تصریح کرد: استفاده از آنتی بیوتیک‌ها در درمان بیماری‌های ویروسی مانند کرونا، سرماخوردگی و آنفلوانزا تاثیری ندارند و نباید مورد استفاده قرار گیرند.

دکتر موفق افزود: از آنجایی که درمان خاصی برای کرونا، سرماخوردگی و آنفلوانزا وجود ندارد بهترین راهکار برای مقابله با این ویروس‌ها رعایت نکات پیشگیرانه است.

 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در صورتی که فرد بدون تجویز پزشک اقدام به مصرف آنتی بیوتیک‌ها نماید، نه تنها خود را بدون دلیل در معرض خطر عوارض جانبی قرار داده است، بلکه دچار مقاومت آنتی بیوتیک نیز می‌شود و تحت هیچ شرایطی نباید دارو‌های آنتی بیوتیک خود را به دیگران حتی در صورت تشابه بیماری توصیه کرد.

جبراییل موفق در انتهای گزارش خود اعلام کرد:همشهریان عزیزی که مشکوک به ابتلا به کرونا در مشهد و استان می باشند باید با رعایت همه قوانین گفته شده از مصرف خود سرانه آنتی بیوتیک‌ها و کامل نکردن دوره درمانی موجب به وجود آمدن مقاومت‌های میکروبی شده و در صورت ابتلا مجدد دیگر تاثیر درمانی نخواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها