موج
کدخبر : ۳۷۵۷۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375740

پویش «افطاری ساده» با هدف ترویج برپایی سفره‌های ساده افطاری و تأمین افطاری نیازمندان، با مشارکت نوجوانان و بانوان طی ماه رمضان در گروه‌های مختلف سنی درحال دنبال شدن است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، یکی از مهم‌ترین اعمال ماه مبارک رمضان اطعام و افطاری دادن به روزه داران و انفاق به نیازمندان است و پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله در این مورد در حدیثی می فرمایند« با پاره خرما و آب، آتش (جهنم) را از خود دور کنید» بر این اساس افطاری دادن، اطعام نیازمندان و انفاق به نیازمندان در ماه مبارک رمضان از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و یکی از فلسفه های روزه داری آگاه شدن بر احوال نیازمندان و انفاق از حسنات و طیبات به آن‌ها است.

افطاری دادن در ماه مبارک رمضان از ثواب زیادی برخوردار است اما از آنجایی که به دلیل شرایط کرونا امکان پهن کردن سفره افطار و افطاری دادن به صورت عمومی و گسترده به دیگران وجود ندارد بر همین اساس خانواده‌ها با تهیه بسته افطاری برای افراد نیازمند می‌توانند در پویش« افطاری ساده » شرکت کرده و تصاویر بسته های افطاری خود را به همراه نام و نام خانوادگی و استان محل سکونت خود به آیدی@khademyaran_fatemi ارسال کنند که این آیدی ارسال تصاویر ویژه نوجوانان است.

همچنین بانوان نیز برای شرکت در این پویش می‌توانند تصاویر سفره ها و بسته های افطاری ساده و خلاقانه خود را به آیدی @karimeh-139 ارسال کرده و در این پویش شرکت کنند.

لازم به ذکر است، هر شب تعدادی از تصاویر ارسال شده در کانال‌های معصومانه و آستان مهر در ایتا بارگذاری خواهد شد و پس از پایان ماه مبارک رمضان به قید قرعه به تعدادی از شرکت کنندگان در این پویش از سوی آستان مقدس بانوی کرامت جوایز متبرک اهدا خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها