موج
کدخبر : ۳۷۵۶۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375617

در راستای توانمند سازی بانوان دریانورد؛

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از صدور 283 فقره گواهی نامه معتبر دریانوردی برای بانوان در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اسماعیل مکی زاده  معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به پیشتازی استان هرمزگان در امر تقویت حضور و توانمند سازی بانوان در مشاغل دریایی اظهار داشت :۲۸۳ فقره گواهی معتبر دریانوردی برای بانوان متقاضی فعالیت در حوزه دریایی صادر شده است .

وی افزود: بیشترین استقبال بانوان دریانورد در امر گردشگری دریایی ، ملوان عمومی سفرهای نزدیک به ساحل و مهمانداری شناورهای مسافری بوده و نیز گواهینامه هایی برای ملوانی موتورخانه ، ملوانی عرشه و افسر دومی صادر شده است .

به گفته مکی زاده تعداد 16 مرکز آموزشی دارای مجوز در استان هرمزگان دایر بوده  که آمادگی ارائه خدمت به متقاضیان دریافت گواهی نامه های دریانوردی را دارند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطر نشان کرد: براساس دستور العمل های و قوانین  مصوب ملی و بین المللی نه تنها هیچ گونه محدودیتی  در خصوص حضور بانوان در دوره های آموزشی، اخذ گواهینامه ها و اشتغال به حرفه دریانوردی وجود نداشته بلکه سازمان بنادر و به تبع آن اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اقدامات قابل توجهی را به منظور تقویت حضور و توانمندسازی بانوان در مشاغل دریایی در پهنه آبی خلیج فارس به انجام رسانده است .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها