موج
کدخبر : ۳۷۵۰۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375017

کلیم اله وثوقی خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در یک ماه گذشته 46 هزار تن کالای ایرانی از این پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، کلیم اله وثوقی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از پایانه مرزی با بیان اینکه این میزان صادرات در مقایسه با فروردین ماه سال گذشته 252 درصد افزایش یافته گفت: در یک ماه گذشته 46 هزار تن کالای ایرانی از این پایانه صادر شده است.

وی افزود: از این میزان 42 هزار تن کالا توسط هزارو 808 دستگاه کامیون ایرانی و بیش از 4 هزارو 600 تن کالا توسط 222دستگاه کامیون گرجی،آذری ،روسی،تاجیکستان،قزاقستان و قرقیزستان از مرز خارج شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل محصولات کشاورزی، انواع شیشه، نئوپان ، انواع بنزین ، سنگ ساختمانی، انواع کاشی، خرما، نمک و پروفیل را عمده کالاهای صادر شده ایرانی در فروردین ماه 1400 عنوان کرد.

وثوقی صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز را عنوان کرد و گفت: در مدت یاد شده بیش از 25 هزارو 849 تن کالا توسط هزارو 223 دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده که این مهم نیز افزایش 86 درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: آب معدنی،سیمان ،ام دی اف،گچ،نئوپان ، بیسکویت ،برنج ،پروفیل، نمک و انواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل اجرای عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرتب سالن های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا را یادآور شد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی بیله سوار درسال گذشته 100 درصد کاهش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها