موج
کدخبر : ۳۷۴۹۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374979

جواد کریم‌پور:

سرپرست اداره‌کل استاندارد خراسان رضوی گفت: حدود ۲ هزار واحد تولیدی صنعتی در خراسان رضوی زیر پوشش نظارتی سازمان استاندارد قرار دارند و در ۲ سال گذشته حدود ۱۰۰۰ پروانه صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد کریم‌پور سرپرست اداره‌کل استاندارد خراسان رضوی بیان کرد: در سال گذشته ۳۱۲ پروانه اجباری و تشویقی کاربرد علامت استاندارد در استان صادر و ۲۷۴ پروانه اجباری و تشویقی نیز تمدید شده است و همچنین در سال ۱۳۹۸ نیز ۴۰۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان صادر شده بود که علت کاهش تقاضا برای صدور پروانه، شیوع کرونا در خراسان رضوی و تحت تاثیر قرار گرفتن واحدهای صنعتی غیرغذایی استان از این شرایط است.

جواد کریم‌پور در ادامه گفت: تا کنون هزار و ۲۷ پروانه کاربرد علامت استاندارد در خراسان رضوی تمدید شده است و باید توجه داشت کاهش تمدید پروانه‌ها متاثر از اتمام دوره سه ساله مدت اعتبار آنها است.

وی تصریح کرد: حدود ۲ هزار واحد تولیدی صنعتی در خراسان رضوی زیر پوشش نظارتی سازمان استاندارد قرار دارند که حوزه فعالیت حدود نیمی از آنها صنایع غذایی است و ۹ درصد سرمایه‌گذاری و ۱۱ درصد اشتغال کل صنایع غذایی کشور مربوط به حدود هزار واحد فعال این بخش از صنعت در خراسان رضوی است.

سرپرست اداره‌کل استاندارد خراسان رضوی ادامه داد: تمدید ۲۷۴ پروانه در سال گذشته عددی قابل قبول است، در همین راستا پیش بینی می شود با توجه به اتمام دوره سه ساله پروانه ها، در سال ۱۴۰۰ حدود هزار واحد صنعتی برای تمدید پروانه استاندارد خود اقدام کنند.

کریم‌پور افزود: پارسال ۲۱ هزار و ۲۳۴ آزمون برای سنجش ترازوهای اصناف و کسبه صورت گرفت که این رقم در سال ۹۸ بیش از ۲۶ هزار آزمون بوده است و همچنین مطابق برنامه ریزی صورت گرفته برای این اداره کل سقف انجام آزمون از ترازوی اصناف استان ۲۰ هزار مورد است لذا در ۲ سال قبل این عملکرد مطابق حد نصاب تعیین شده توسط سازمان بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها