موج
کدخبر : ۳۷۴۸۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374871

مرتضی اشرفی:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: این فراخوان به‌منظور پیگیری مشکلات بخش خصوصی استان بوده و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی، به مدت ۶ ماه تمدید شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مرتضی اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار سال اعلام کرد: در سال جاری به جهت تحقق شعار سال و به توصیه استاندار و شیوع بیماری کرونا فراخوانی برای انعکاس موانع و مشکلات واحدهای اقتصادی منتشر شده است.

مرتضی اشرفی در ادامه بیان کرد: در این فراخوان از همه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی خراسان رضوی  دعوت به‌عمل آمده است تا مشکلات و موانع پیش روی تولید و سرمایه‌گذاری را برای بررسی، رفع مشکل و مانع‌زدایی به دبیرخانه ستاد شبانه‌روزی رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری مستقر در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان منعکس کنند.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر به‌منظور پیگیری مشکلات بخش خصوصی استان، برنامه‌ای تحت عنوان یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید هر هفته با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار می‌شود.

اشرفی بیان کرد: در یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید با حضور استاندار و مدیران اقتصادی از چند واحد تولیدی بازدید به عمل آمده و ضمن پیگیری مشکلات و برگزاری کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در محل واحد یا استانداری، تصمیمات مقتضی برای حل مشکلات آنها اتخاذ می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امسال کمیته اجرایی بر اساس نامگذاری مبتنی بر ” تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها “ شکل گرفته است تا موانعی را که در بخش‌های مختلف تجارت خارجی، کشاورزی، تولید، صنعت و معدن وجود دارد شناسایی و برای آنها چاره‌اندیشی شود.

وی عنوان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی در کشور به مدت ۶ ماه تمدید شده است و بدهکاران بانکی استان می‌توانند برای تسویه بدهی خود هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

وی تصریح کرد: به سبب استمرار شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا و اثرات تعطیلی‌های وضع شده برای مشاغل و کسب‌وکارها، مهلت زمانی بند هشتم مصوبه ۱۵ آذرماه ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور به مدت ۶ ماه تمدید شد.

اشرفی در خاتمه بیان کرد: بر این اساس اشخاص مشمول این قانون که تاکنون نتوانسته‌اند از مزایای آن بهره گیرند برای تسلیم تقاضا به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی تا پایان خرداد ماه امسال، به منظور محاسبه مانده بدهی مشتری تا پایان مرداد ماه امسال و برای تسویه نقدی بدهی تا پایان شهریور ماه امسال مهلت دارند تا نسبت به تسویه بدهی خود اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها