موج
کدخبر : ۳۷۴۳۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374381

سید عباس روحانی خبر داد:

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان از بهره برداری 3 سامانه هوشمند اتوبوسرانی در شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید عباس روحانی گفت: پروژه سامانه جامع حساب شهروندی، پرداخت الکترونیک و سامانه جامع مدیریت هوشمند ناوگان اتوبوسرانی اصفهان به عنوان سه پروژه بزرگ هوشمند در حوزه حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوسرانی به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اجرای پروژه سامانه جامع حساب شهروندی، پرداخت الکترونیک و سامانه جامع مدیریت هوشمند ناوگان اتوبوسرانی اصفهان در راستای هدف شهر هوشمند اظهار کرد: این طرح از جمله پروژه‌های بسیار بزرگ فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) و سیستم‌های هوشمند حمل و نقل (ITS) شهرداری اصفهان است که در سال گذشته زیرساخت های آن توسعه پیدا کرد و امسال بهره برداری می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اصفهان اولین شهر دارای سامانه جامع و یکپارچه حساب شهروندی متصل به چند کارت و اولین شهر مجهز به سامانه یکپارچه AFC (سیستم دریافت اتوماتیک بلیط) و AVL (سیستم مکان یابی خودکار ناوگان) و PIS (سیستم ارائه اطلاعات به مسافران) اتوبوسرانی شهری است، گفت: با اجرای این طرح، اصفهان اولین شهر ایران است که به امکان بلیت تک سفره با QR code در شبکه اتوبوسرانی شهری مجهز شده است.

*قابلیت استفاده از کارت بلیت در بیش از 1700 پایانه فروشگاهی و بانکی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان افزود: با بهره برداری از سامانه های جدید، امکان شارژ کارت بلیط و حساب شهروندی به صورت آنلاین فراهم می شود.

وی از افزایش ضریب ایمنی و امنیت کارت بلیط و پرداخت های خرد شهری به عنوان دیگر مزایای این طرح یاد کرد و گفت: برنامه ریزی سفر با استفاده از اپلیکیشن موبایلی ویژه، اطلاع از زمان رسیدن اتوبوس با استفاده از 50 نمایشگر نصب شده در 50 ایستگاه اتوبوس به صورت آنلاین، استفاده از 300 دستگاه پایانه بانکی به منظور شارژ کارت بلیط‌ها، استفاده از 850 دستگاه POS برای شارژ کارت بلیط در باجه‌های ارائه خدمات شارژ و نیز استفاده از 300 دستگاه کاهنده آنلاین برای شارژ کارت در مراکز تفریحی شهرداری اصفهان مانند باغ پرندگان، باغ گل ها، شهر رویاها، باغ خزندگان، تله کابین صفه و... از دیگر ویژگی های این طرح هاست.

روحانی با بیان اینکه با این سامانه ها امکان استفاده از 300 دستگاه POS مربوط به پذیرندگان آنلاین شامل فروشگاه های کوثر، شرکت های تعاونی شهرداری و ...، نظارت بر همه خطوط ناوگان اتوبوسرانی اصفهان، رصد و مدیریت اتوبوس‌های فعال و تعمیرگاهی متوقف اتوبوسرانی محقق می شود، اظهار کرد: برنامه ریزی تخصیص ناوگان در خطوط براساس نیاز خط و سر فاصله زمانی تردد ناوگان و در نتیجه استاندارد شدن زمان سرفاصله اتوبوس ها در همه خطوط از دیگر خدمات و مزایای سامانه های جدید هوشمند اتوبوسرانی است.

وی کاهش زمان توقف اتوبوس‌ها در مبدا و مقصد و بهبود زمان انتظار مسافر و مدیریت مصرف سوخت به واسطه نظارت و کنترل پیمایش دقیق اتوبوس‌ها را از دیگر مزایای این سامانه ها عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان افزود: با بهره برداری از پروژه های سامانه جامع حساب شهروندی، پرداخت الکترونیک و سامانه جامع مدیریت هوشمند ناوگان اتوبوسرانی اصفهان، ابزارهای مدیریتی متعدد و یکپارچه برای نظارت بر ناوگان در اختیار مدیران است و در مجموع خدمت رسانی بهتر به شهروندان و مدیریت بهتر عرضه و تقاضای حمل و نقل عمومی را به دنبال دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها