موج
کدخبر : ۳۷۴۱۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374146

حسن خلج طهرانی خبر داد؛

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس از اجرای 12 طرح توسعه‌ای در این منطقه‌ی عظیم اقتصادی خبر داد و افزود: با تکمیل این طرح‌ها که در مرحله‌ی ساخت و نصب تجهیزات قرار دارند، بیش از هزار و 500 فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسن خلج طهرانی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌های مناسب، منجر به جذب سرمایه‌گذار جدید و افزایش میل سرمایه‌گذاران فعلی برای انجام طرح‌های توسعه‌ای است و هم‌اکنون 12 طرح توسعه‌ اقتصادی در منطقه ویژه در حال اجراست.
وی گفت: تکمیل این طرح‌ها سبب اشتغال‌زایی گسترده در منطقه و به‌تبع آن ایجاد رونق اقتصادی در جنوب کشور می شود، بنابراین بیش از هزار و 500 فرصت شغلی جدید در انتظار جوانان ایرانی به‌ویژه جوانان کوشای هرمزگان قرار دارد و امیدوارم به سهم خود بتوانیم به توسعه‌ اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در استان کمک کنیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس بیان داشت: افزوده شدن 2.5 میلیون تن به ظرفیت گنده سازی، 3.4 میلیون تن بریکت آهن اسفنجی، 1.5 میلیون تن شش فولادی، 36 هزار تن حلال‌های نفتی، یک و نیم میلیون تن قیر و 41 هزار تن فرومنگنز می‌تواند جهشی چشمگیر در این میزان تولیدات این منطقه عظیم اقتصادی باشد.
وی در پایان میزان تقریبی سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای اجرای این 12 طرح را یک هزار و 367 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: مناطق ویژه اقتصادی دارای مزایای متعدد برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان هستند و امیدوارم در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» در عمل بتوانیم منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها