موج
کدخبر : ۳۷۴۱۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374123

استاندار مازندران تأکید کرد:

استاندار مازندران گفت: در جریان رفع موانع تولید و پشتیبانی از آن همه دارای رسالت هستیم و در یک سنگر قرار داریم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در نخستین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در سال 1400 در راستای عملیاتی نمودن شعار سال مقام معظم رهبری؛ " تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها " برگزار شد، با اشاره به این که مقام معظم رهبری؛ حکیمانه، ابعاد شعار سال را در بیانات نوروزی بیان فرمودند، اظهار داشت: درصدد هستیم تا برنامه مشخصی که سال گذشته با تعیین و هدف گذاری اولویت ها منجر به دستاوردهایی نظیر راه اندازی واحدهای راکد تولیدی، حوزه کشاورزی خصوصاً زراعت چوب و کشت و صنعت، افزایش صادرات و صنعت و دیگر بخش ها آن هم در شرایط سخت کرونایی با همراهی دستگاه های دولتی و فعالیت بیش از پیش بخش خصوصی در راستای افزایش تولید و صادرات و بهره گیری از ظرفیت بازارهای هدف بویژه همسایگان شمالی و فرصت ایجاد شده اتحادیه اوراسیا دنبال کنیم.

وی ادامه داد: بخش هایی که سال گذشته خوب کار شده است باید حفظ و تقویت شود و در بخش هایی هم که نیاز به بازنگری دارد، مصادیق آن برای پیگیری تعیین شده است.

استاندار مازندران با بیان به این که در جریان رفع موانع تولید و پشتیبانی از آن همه دارای رسالت هستیم و در یک سنگر قرار داریم، گفت: در همین راستا برخی مشکلات و موانع مرتبط با امور کلان و ملی است که باید منعکس و پیگیری شود اما برای تحقق شعار سال و افزایش تولید باید صنایع و واحدهای تولیدی نیز به طور مشخص و مجزا، مصادیق موانع و زمینه های اعتلای آن حوزه را شناسایی و اعلام کنند.

وی با اشاره به این که در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی غالبا خوب عمل شده است، افزود: در حوزه تسهیل امور تولید نیز بسیار ورود کردیم و با مصوبات این ستاد از تولید و صنعت؛ مانع زدایی کردیم، اما انتظار ما بدلیل ظرفیت های خالی و مزیت های استان بیشتر است.

حسین زادگان با بیان این که به طور مثال آسیبی که به دلیل بحران کرونا به بخش گردشگری وارد شد بسیار زیاد و اثرگذار بود، تصریح کرد: باید مشکلات این بخش و دیگر بخش های آسیب دیده برای پشتیبانی و مانع زدایی مشخص شود.

وی با بیان این که در جریان خروج واحدهای تملیک شده از تملک بانک ها به صورت مصداقی توفیق داشتیم، عنوان کرد: مسائل و مشکلات و زمینه های نقش آفرینی بخش های اثرگذار که می توانند در مسیر شکوفایی اقتصاد استان نقش ایفا نمایند مصداقی تعیین شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها