موج
کدخبر : ۳۷۳۸۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373844

مدیرکل انتقال خون مازندران خبر داد:

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: ۶۰ درصد خون‌های اهدایی برای چهار هزار و ۵۰۰ بیمار خاص استان مانند مبتلایان تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی و سرطانی اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، ذوالفقار تقوی با اشاره به اینکه مراکز اهدای خون در ماه رمضان فعال است، اظهار داشت: مراکز اهدای خون ساری، بابل و آمل صبح‌ها ۸ تا ۱۳ و بعد از افطار از ساعت ۲۱ تا ۳۰ دقیقه بامداد و مرکز امام رضا (ع) بهشهر و مرکز حضرت قائم قائم شهر نیز هر شب ساعت ۲۱ تا ۲۴ فعال است.

وی ادامه داد: مرکز انتقال خون تنکابن همه روزه به جز جمعه از ۸ صبح تا ۱۹ و مرکز اهدای خون رامسر و چالوس نیز در شیفت صبح برای دریافت خون از اهداکنندگان فعال هستند.

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: مرکز اهدای خون گلوگاه چهارشنبه هر هفته از ساعت ۲۱ تا ۲۳:۳۰ و پایگاه جویبار نیز دوشنبه و چهارشنبه هر هفته در همین ساعت میزبان داوطلبان اهداکننده خون است.

وی افزود: ۶۰ درصد خون‌های اهدایی برای چهار هزار و ۵۰۰ بیمار خاص استان مانند مبتلایان تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی و سرطانی اختصاص می‌یابد و با توجه به فعال بودن ۶ مرکز جراحی قلب باز در مازندران نیاز خونی استان همواره بالا است.

تقوی با بیان اینکه همه شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز اهدای خون رعایت می‌شود و تمامی وسایل کاملاً استریل و یکبار مصرف هستند، از مردم خواست اهدای خون را در این ایام فراموش نکنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها