موج
کدخبر : ۳۷۳۲۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373230

سرپرست مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی استان البرز از آزادسازی 3.5 هکتار از اراضی کشاورزی طالقان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، ایرج الماسی افزود: با هماهنگی مراجع قضایی دیروز شنبه  ۱۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز موجود در اراضی کشاورزی شهرستان طالقان شامل بنا، دیوار و محوطه سازی توسط عوامل جهاد کشاورزی قلع و قمع شد.

وی اظهار داشت: این تغییر کاربری ها در بخش مرکزی طالقان، حریم شهر طالقان و روستای فشندک انجام شده بود.

الماسی در ادامه به طرح هوشمندسازی پایش اراضی کشاورزی اشاره کرد و گفت: این طرح در سال جدید با تلاش و پیگیری های استاندار و رییس جهاد کشاورزی استان پیگیری و عصر امروز فاز اول آن آغاز به کار می کند.

وی افزود: تغییر کاربری های غیرمجاز را به صورت پایش آنلاین و ماهواره ای رصد می کنیم و هر سه روز یکبار این تغییر کاربری ها شناسایی و در جهت رفع آن اقدام می شود.

سرپرست مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی استان البرز تصریخ کرد: یکی از نقاط ضعف ما در این عرصه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی و پس از آن پیگیری برای رفع تصرف ها بود که با این طرح در همان مراحل اولیه تغییر کاربری اقدام می کنیم.

وی گفت: در اجرای این طرح در همان مراحل اولیه کار تغییر کاربری با اخطار و راهنمایی نسبت به متصرف اقدام می کنیم تا دست از ساخت و ساز بردارد در غیراینصورت در همان مراحل اولیه که کمترین هزینه را برای مالک، جهاد کشاورزی و کشور دارد برخورد قانونی می شود.

الماسی افزود: زیرا ما اعتقاد داریم تمام  مصالحی که به کار می رود جزو سرمایه های ملی است و نباید اجازه دهیم این اتفاق بیافتد.

استان البرز بالغ بر ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها