موج
کدخبر : ۳۷۲۷۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372795

شاپور بدیعی:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به گسترش موج چهارم کرونا در خراسان رضوی، تمامی بیمارستان‌های نظامی، انتظامی، شامل امام حسین(ع)، شمس الشموس و ثامن‌الائمه (ع) و رضوی برای خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی آماده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی؛ شاپور بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سطح‌بندی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی برنامه‌ریزی‌شده است و در مرحله نخست یک هزار و ۱۰۰ تخت بستری آماده پذیرش بیماران کرونایی است ضمن اینکه  برنامه‌ریزی برای خدمات‌رسانی به بیماران غیر کرونایی نیز انجام‌شده است. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه بیان کرد: از نیمه فروردین به‌طور مجدد تعداد بیماران بستری و سرپایی افزایش‌یافته است و در حال حاضر تعداد بیماران در بخش سرپایی ۳۵ تا ۴۵ درصد افزایش‌یافته و در حوزه بستری‌ها نیز متأسفانه روند صعودی  است.

وی با اشاره به موج چهارم کرونا ادامه داد: با توجه به ورود به موج چهارم کرونا و بر اساس تجربیات گذشته برنامه‌ریزی‌های لازم برای خدمات‌رسانی به بیماران در سطوح مختلف انجام‌شده است و بر این اساس در حوزه نظارت و مدیریت بیمارستان‌ها و اورژانس‌ها بازدید از تمامی بیمارستان‌هایی که ظرفیت پذیرش بیماران را دارند و درگذشته هم داشتند در حال انجام است و وضعیت نیروی انسانی،تجهیزات و فضای بیمارستانی برای بیماران کرونایی در حال بررسی است تا ضمن رفع مشکلات، تمامی بیمارستان‌ها آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

بدیعی به این نکته اشاره کرد که: به ‌منظور جلوگیری از مراجعه مستقیم بیماران به بیمارستان‌ها و احتمال ابتلا به ویروس کرونا و یا سایر عفونت‌ها باید سطوح یک و دو برای خدمات‌رسانی تقویت شود و بدین منظور برنامه بازدید از درمانگاه‌های سطح یک و دو کرونا در حال انجام است تا مردم در نزدیک‌ترین محل سکونت خود خدمات سطح یک و دو را دریافت و در صورت نیاز به خدمات بستری به بیمارستان‌ها ارجاع شوند.

بدیعی تأکید کرد: در موج چهارم کرونا نیز برنامه سطح‌بندی بیماران و نظام ارجاع به‌طور کامل اجرا می‌شود و با اجرای این برنامه ضمن گسترش خدمات‌رسانی از ایجاد ازدحام و حضور بیماران در مراکز اورژانس نیز جلوگیری می‌شود.

کرونا در خراسان رضوی

وی افزود: همچنین طی نشستی با سوپروایزران کنترل عفونت، استراتژی‌ها و نحوه برخورد با بیماران کرونایی به‌طور مجدد ارائه شد و ضمن دریافت نظرات و پیشنهاد‌ها، نقاط قوت و قابل‌بهبود مورد  ارزیابی قرار گرفت.

مسئول کمیته مراقبت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در حوزه واکسیناسیون تا چند روز آینده تمامی افراد شاغل در بخش‌های کرونایی واکسینه خواهند شد و با انجام واکسیناسیون باید همچنان مراقب سلامتی خود باشند و  نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توجه لازم را داشته باشند. 

دکتر بدیعی تاکید کرد: ویروس کرونا به‌شدت در حال گسترش است و این نشان می‌دهد که روزهای سختی در پیش است و در حال حاضر ظرفیت تخت مراقبت ویژه در حال تکمیل است و تعداد بیماران بستری نیز طی یک هفته اخیر از ۳۰۰ نفر به ۶۰۰ نفر افزایش‌یافته است.

وی بابیان کرد: در این دوره نیز از ظرفیت سایر بیمارستان‌های غیردانشگاهی برای خدمات‌رسانی به بیماران استفاده می‌شود و تمامی اورژانس بیمارستان‌های مجهز به دستگاه سی‌تی‌اسکن فعال شدند و علاوه بر این تمامی بیمارستان‌ها نیز موظف به پذیرش بیماران هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح نمود که: تمامی بیمارستان‌های نظامی، انتظامی، شامل امام حسین(ع)، شمس الشموس و ثامن‌الائمه (ع) و همچنین رضوی برای خدمات‌رسانی به بیماران آماده است و سازمان  تأمین اجتماعی و بیمارستان فارابی در حال حاضر یکی از مراکز اصلی خدمات‌رسانی در حوزه کرونا محسوب می‌شود و در حال حاضر ۱۰۰ بیمار کرونایی در این مرکز درمانی بستری است.

وی در خاتمه اعلام کرد: سطح‌بندی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی برنامه‌ریزی‌شده است و در مرحله نخست یک هزار و ۱۰۰ تخت بستری آماده پذیرش بیماران کرونایی است ضمن اینکه  برنامه‌ریزی برای خدمات‌رسانی به بیماران غیر کرونایی نیز انجام‌شده است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها