موج
کدخبر : ۳۷۲۶۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372621

سال گذشته رخ داد؛

مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج از ساماندهی تعداد 243 متکدی که تعداد 161 نفر از آنها مرد و 82 نفر زن بودند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، صلاح الدین وکیلی صبح امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با رسانه ها با اعلام این مطلب، اظهار کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی وجود متکدیان در معابر سطح شهر است که بعضاً موجب نارضایتی شهروندان می‌شود.

وی گفت: با هدف کاهش پدیده زشت تکدی گری در سطح شهر طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان بصورت مستمر اجرا خواهد شد.

مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج از ساماندهی 243 متکدی در سال گذشته خبر داد و گفت: 161 نفر از آنها مرد و 82 نفر زن بودند.

وکیلی عنوان کرد: سال گذشته 143 نفر از متکدیان جمع‌آوری شده متعهد به ترک تکدی گری شدند و با توجه به اینکه 8 نفر از آنها از شهرها و استان‌های همجوار آمده بودند با اخذ تعهد کتبی به شهرهای محل سکونتشان انتقال داده شدند.

مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج اضافه کرد: 68 نفر از متکدیان به دلیل نداشتن سرپناه در مجتمع اسکان داده شده و 2 نفر از آنان به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی و 3 نفر نیز به مراکز درمانی اعزام شدند.

وی افزود: 19 کودک متکدی هم از سطح شهر در سال گذشته جمع‌آوری شد که با اخذ تعهد تحویل خانواده ه‌‌هایشان شدند.

مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج افزود: اطلاعات متکدیان جمع‌آوری شده در سامانه آسیب دیدگان اجتماعی بطور کامل ثبت خواهد شد.

وکیلی از همکاری مراجع قضایی، نیروی انتظامی و دستگاه‌های حمایتی در راستای اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان تقدیر و تشکر نمود و گفت: امیدواریم با تعامل و همکاری شهروندان بتوانیم در راستای کاهش پدیده زشت تکدیگری در سطح شهر گام برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها