موج
کدخبر : ۳۷۲۲۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372236

محمدرضا رئیسی:

مدیرعامل شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه مشهد- چناران- قوچان بیان کرد: این آزادراه، شاهرگ حیاتی ورود زائران و مسافران شهرهای شمالی کشور به مشهد مقدس خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود این پروژه در سال 1401 به بهره برداری برسد و منجر به کاهش 40 درصدی تصادفات و بهبود کیفیت تردد گردد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدرضا رئیسی مدیرعامل شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه بیان کرد: این آزاد راه، شاهرگ حیاتی ورود زائران و مسافران شهرهای شمالی کشور به مشهد مقدس خواهد بود که آستان قدس رضوی در راستای رفاه حال زائران و مجاوران آقا علی بن موسی الرضا(ع)،  مسئولیت طراحی و اجرای آن را عهده دار شده است.

مدیرعامل شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری این آزادراه اظهار کرد: آزادراه مشهد- چناران به طول حدود 50 کیلومتر دارای 3 باند رفت، 3 باند برگشت و یک باند توقف به همراه جزیره میانی است که بهره برداری از آن نقش موثری در کاهش بار ترافیکی مسیر ورودی غربی مشهد خواهد داشت.

محمدرضا رئیسی گفت: احداث آزادراه مشهد - چناران در حال حاضر پیشرفت 19 درصدی داشته است و پیش‌بینی می‌شود این پروژه در سال 1401 به بهره برداری برسد.

آزادراه مشهد چناران

وی در ادامه افزود: احداث این آزادراه را اقدامی مهم در توسعه زیربنای حمل و نقل در استان است و با بهره برداری از این آزادراه، علاوه بر این که معضل ورودی شهر مشهد از سمت غرب حل خواهد شد، شاهد تسهیل سفر برای زائران آقا علی بن موسی الرضا(ع)، کاهش 40 درصدی تصادفات و بهبود کیفیت تردد خواهیم بود. همچنین با بهره‌برداری از این آزادراه، فعالیت‌های واحدهای صنعتی و تولیدی در منطقه از طریق ایجاد تسهیلات جدید حمل و نقل رونق خواهد گرفت.

رئیسی احداث آزادراه مشهد-چناران را فرصتی برای تحقق شعار « تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی ها » برشمرد و گفت: احداث آزادراه مشهد-چناران که از آن به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی در منطقه شرق و شمال شرق کشور یاد می شود، یکی از پروژه هایی است که به دلیل استفاده از توان داخلی و همچنین اشتغالزایی، تکمیل و بهره برداری از آن می تواند بستر تحقق شعار سال 1400 را فراهم کند.

وی گفت: بهره برداری از آزادراه مشهد چناران علاوه بر توسعه منطقه از جهات مختلف، سبب افزایش سطح دسترسی مردم منطقه به خدماتی از قبیل بهداشت و آموزش می‌شود که این موضوع به همراه ایجاد اشتغال چه در طی ساخت پروژه و چه پس از بهره برداری از آن، اهمیت به سزایی در مهاجرت معکوس به شهرها و روستاهای مجاور مشهد خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها