موج
کدخبر : ۳۷۲۱۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372162

سرهنگ مرتضوی خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان اصفهان از کلاهبرداری جدید مجرمان سایبری با ارسال پیامک جعلی توقیف خودرو به گوشی تلفن همراه رانندگان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: مجرمان سایبری اخیراً در شگردی جدید با ارسال پیامکی مبنی بر اینکه "حکم توقیف خودروی شما در سامانه ابلاغیه الکترونیکی ثبت شده است"، از شهروندان می‌خواهند وارد سایتی به نام ابلاغیه الکترونیکی با آدرس اینترنتی خاص شوند.

وی با بیان اینکه  این سایت جعلی مانند سامانه خدمات الکترونیک قضائی شبیه‌سازی‌شده است و ابتدا جهت ورود به سایت کد ملی را از کاربر دریافت می‌کند افزود: سایت جعلی از کاربر می‌خواهد فیلترشکن تجهیزات شخصی خود را روشن کرده و بابت هزینه اطلاع‌رسانی از طریق درگاه بانکی مبلغ 20 هزار ریال به‌حساب آن‌ها واریز کند که با ورود کاربر به این درگاه جعلی اطلاعات کارت وی به سرقت رفته و  موجودی آن خالی می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان تصریح کرد: برای دسترسی به سایت‌ها و سامانه‌های دولتی نیازی به فعال بودن فیلترشکن نیست و سایت‌ها و سامانه‌هایی که برای دسترسی درخواست فعال سازی فیلترشکن را می‌کنند جعلی است و از سوی مجرمان سایبری طراحی شده است.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه تخلف درفضای‌مجازی، نظیر کلاهبرداری ‌های اینترنتی، برنامه های جعلی و سایت‌هایی با محتوای مجرمانه آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها