موج
کدخبر : ۳۷۱۴۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371439

طب ۱۱ ماه سال ۹۹،

پرویز توسلی‌زاده با بیان اینکه ۱۲ هزار و ۶۵۱ پرونده موجودی ابتدای سال ۹۹ در شعب شورای حل اختلاف استان بوده است، گفت: در بازه زمانی ۱۱ ماه سال ۹۹ نیز ۹۷ هزار و ۹۲۳ وارد شده است که از این تعداد بیش از ۱۰۰ هزار پرونده مختومه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رییس کل دادگستری کرمانشاه رویکرد گسترش فرهنگ صلح و سازش را از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی استان کرمانشاه برشمرد و گفت: برای تحقق این هدف، تلاش کرده ایم تا با پایین آوردن سطح اختلافات بین مردم، سطح مراجعات آن‌ها را به دادگستری‌ها کم کنیم و اگر هم برای هر فردی پرونده‌ای قضایی به جریان افتاد، در صورتی که حق باشد، حقش را بدهیم و اگر هم حق نبود، او را قانع کنیم تا با رضایت از دادگستری خارج شود.

وی اضافه کرد: معتقدم هر اختلافی بین مردم هم برای نظام و هم برای خود آن فرد هزینه‌های زیادی را به همراه دارد، چرا که یا منجر به وقوع جرمی می‌شود و یا اینکه پرونده‌ای قضایی شکل داده می‌شود که آن هم پیامدهای زیادی به همراه دارد.

توسلی زاده به سازش ۳۱ درصدی این نوع پرونده‌ها هم اشاره کرد و گفت: از ۶۵ هزار و ۷۳۸ پرونده قابل سازش ۲۰ هزار و ۶۰۸ هزار پرونده سازش شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها