موج
کدخبر : ۳۷۱۰۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371020

هم اکنون ۴۸۲بیمار مبتلا به کرونا ویروس در مراکز درمانی مازندران بستری هستند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، ۸۳ بیمار تازه مبتلا به کرونا امروز در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل شناسایی و بستری شدند.

همچنین در ۲۴ساعت گذشته ۷۶بیمار مبتلا به کووید۱۹ با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل مرخص شدند و ۱۱۵بیمار مبتلا نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

هم اکنون ۴۸۲بیمار مبتلا به کرونا ویروس در مراکز درمانی مازندران بستری هستند.

همچنین مجموع مبتلایان به کرونای انگلیسی در مازندران تاکنون ۴۹نفر اعلام شده که با توجه به تعطیلات نوروزی، احتمال گسترش ویروس کرونای انگلیسی بسیار نگران کننده است.

شناسایی ۶۲بیمار کرونایی جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۲۴ساعت گذشته ۶۲بیمار جدید مشکوک به کووید۱۹ در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران، پذیرش و بستری و ۵۷نفر ترخیص شدند.

سید عباس موسوی افزود: اکنون ۳۴۵بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه بستری هستند.

وی با اشاره به ابتلای ۳۳مازندرانی به کرونای جهش یافته انگلیسی، گفت: ۸۴بیمار با علائم تنفسی حاد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند.

موسوی با بیان اینکه خیز کرونا انگلیسی برای نوروزگردی را جدی بگیرید، افزود: سد مقابله با ویروس جهش یافته تشدید شیوه نامه‌های بهداشتی، استفاده جدی از ماسک، پرهیز از تردد غیرضروری و محدود شدن جمع‌های خانوادگی است.

شناسایی ۲۱ بیمار کرونایی جدید در بابل

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم با اشاره به پذیرش ۲۱بیمار کرونایی جدید ۲۴ساعت گذشته در ۴بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه گفت: ۱۹بیمار نیز با بهبودی نسبی مرخص شدند.

سید فرزاد جلالی شمار بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های بابل را ۱۳۷نفر اعلام کرد و افزود: ۳۱بیمار با علائم تنفسی حاد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

وی با اشاره به ابتلای ۱۶نفر به کرونای جهش یافته انگلیسی، بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمع ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از سفر‌های غیرضروری و بهداشت دست تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها