موج
کدخبر : ۳۷۰۴۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370467

سید حسن بخارایی گفت:

رییس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد اعلام کرد: در طی یک سال گذشته و در مدت شیوع کرونا نرخ گیاهان دارویی 50 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سید حسن بخارایی درباره وضعیت بازار گیاهان دارویی مشهد طی یک سال گذشته و با شیوع بیماری کرونا اعلام کرد: نرخ گیاهان دارویی به شدت و بی رویه رو به افزایش است که دلیل آن نوسانات قیمت گیاهان دارویی در بازار می باشد. بطوریکه شاهد افزایش 50 درصدی قیمت گیاهان دارویی بوده ایم.

وی در مورد دلایل افزایش قیمت‌های گیاهان دارویی افزود: دلایل مختلفی از جمله وضعیت اقتصادی، نوسانات نرخ ارز و ... در این مساله دخالت دارند. این افزایش قیمت‌ها تنها به صنف فروشندگان گیاهان دارویی مربوط نبوده و بر تمام صنوف تاثیر خود را گذاشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۸۰۰  واحد صنفی فروش گیاهان دارویی در مشهد  فعالیت می‌کنند اما این واحدهای صنفی به دلایلی از جمله حساسیت‌های مختلف از طرف وزارت بهداشت و درمان با محدودیت‌های مختلفی در زمینه کار و فروش  رو به رو هستند. روز به روز نیز بر  تعداد این واحدهای صنفی افزوده می‌شود اما تقاضا کرده‌ایم تا سقف صدور پروانه‌های کسب در این زمینه بسته شود. در مشهد در یک ماه گذشته به دلیل تخلف  ۴۰ واحد صنفی پلمپ شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها