موج
کدخبر : ۳۷۰۲۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370268

بهلول تکلوی خبر داد:

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از معدوم ساری بیش از 163 تن فرآورده های خام دامی آلوده و غیر بهداشتی در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهلول تکلوی ، مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال 41 هزارو 911 مورد بازدید از اماکن تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی بازدید بهداشتی بعمل آمده و بیش از 163 تن فرآورده های خام دامی آلوده ، غیر بهداشتی و تاریخ گذشته ضبط و معدوم شده و 437 متخلف در این راستا پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع شده است.

وی در عین حال از پلمب 15 واحد عرضه فرآورده های خام دامی و جلوگیری از فعالیت آن ها با دستور قضایی در این مدت خبرداد.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در ادامه با بیان اینکه دام و طیوری که در کشتارگاه های استان و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی کشتار و پس از طی فرایند بازرسی بهداشتی در زنجیره مصرف وارد می شود کاملا سالم و بهداشتی است بیان کرد: از ابتدای امسال 177 هزارو 306 راس دام سنگین و سبک در کشتارگاههای دام و 16 میلیون و 298 هزارو 344 قطعه طیور در کشتارگاه های صنعتی طیور استان تحت نظارت این اداره کل کشتار و وارد بازار مصرف شده است.

تکلوی گفت: همزمان با فرا رسیدن عید نوروز و افزایش تقاضا برای تامین گوشت قرمز و سفید و سایر اقلام پروتئینی طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فراورده های خام دامی با ساماندهی 19 اکیپ ثابت و سیار در قالب 24 بازرس فنی و بهداشتی دامپزشکی در استان اردبیل اجرا می شود.

وی افزود: با توجه به حساسیت وظایف دامپزشکی در جهت ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه و تامین فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی این طرح در قالب طرح کشوری و برنامه سراسری سازمان دامپزشکی کشور تا 16 فروردین ماه سال آتی ادامه می یابد.

شماره تلفن 33394800 اداره کل دامپزشکی استان به عنوان گزارشهای مردمی منظور شده و آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و گزارشهای مردمی در حوزه سلامت و امنیت غذایی جامعه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها