موج
کدخبر : ۳۷۰۲۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370205

حمزه احمدی :

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان یادآور شد: اجرای بادشکن بیولوژیک، مزرعه را از طوفان و شن در امان می دارد و ثمر بخشی محصول را بهبود می بخشد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، حمزه احمدی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان در نشست خبری با اشاره به موقعیت منطقه جنوب استان افزود: این منطقه قطب کشاورزی است و ظرفیت بسیار بالایی برای اجرای طرح بادشکن بیولوژیک اطراف مزارع و زراعت چوب دارد و نیاز است مزایا و فواید اجرای این طرح ها برای کشاورز بطور کامل تشریح و اطلاع رسانی شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اشاره به اینکه جنوب کرمان به عنوان پایلوت اجرای طرح بادشکن بیولوژیک اطراف مزارع معرفی شده است، یادآور شد: اجرای بادشکن بیولوژیک، مزرعه را از طوفان و شن در امان می دارد و ثمر بخشی محصول را بهبود می بخشد.

احمدی در ادامه با تاکید بر اینکه وقتی اراضی ملی رفع تصرف یا خلع ید می شود نباید رها شود، گفت: ما بعنوان حافظان این انفال بایستی با جدیت و قدرت مانع هر گونه تصرف در اراضی ملی شویم و اگر گزارشی مبنی بر تصرف اراضی ملی دریافت می شود در کوتاهترین زمان ممکن رسیدگی و اقدامات قانونی جهت رفع تصرف صورت پذیرد.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به آئین چهارشنبه سوری خواستار آماده باش نیروهای یگان حفاظت این اداره کل جهت جلوگیری و اطفاء هرگونه آتش سوزی احتمالی در عرصه های منابع طبیعی شد.

تاکید به مستندسازی فعالیتهای انجام شده در حوزه های مختلف، تاکید به کنترل گلوگاه های ورود و خروج دام، پای کار آوردن همیاران طبیعت، تقدیر از عملکرد خوب معاونت فنی، اشاره به رتبه خوب دو حوزه ترویج و مرتع در سطح کشور، از دیگر موارد مورد تاکید مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان بود.

به گزارش خبرگزاری موج، در پایان این جلسه ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های جیرفت، کهنوج و منوجان پس از ارزیابی های بعمل آمده طی یک سال گذشته به عنوان ادارات برتر معرفی و از روسای این ادارات با اهداء لوح سپاس تقدیر شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها