موج
کدخبر : ۳۷۰۰۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370004

حجه الاسلام والمسلمین محمدحسین مویدی قمی رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه خیرات الابرار:

رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه خیرات الابرار گفت: تاکنون موسسه خیریه خیرات الابرار به بیش از ده هزار نفر از افراد تحت پوشش خدمات ارائه کرده است.

محمدحسین مویدی قمی در گفتگو با خبرنگار موج در قم، ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیادشعبانیه و فرارسیدن سال نو به هم وطنان عزیز اظهار داشت: موسسه خیریه خیرات الابرار باعنایت و توفیقات ربوی به قصد ارائه خدمات به طبقات آسیب پذیر در شهر مقدس قم در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد و فعالیت های خود را بامجوز استانداری قم وزارت کشور رسما آغاز نمود و با توفیقات الهی به پیروی از وصایای انسان ساز امیرالمومنین حضرت علی (علیه السلام)و در پرتو عنایات حضرت ولی عصر(عج) تا کنون خدمات مهمی به نیازمندان و محرومین ارائه نموده است.

شایان ذکر است که موسسه پیش از رسمیت یابی نیز،سالها به امر خدمت رسانی به محرومان و فعالیتهای فرهنگی خود می پرداخته است.

مویدی قمی بیان کرد: در این موسسه خانواده‌هایی که ممکن است شرایط پذیرش در کمیته امداد را نداشته باشند اما نیازمند هستند و مورد تحقیق واقع شده اند مورد حمایت قرار گرفته اند.

وی عنوان کرد: این موسسه خیریه خصوصی و مردم نهاد در جهت کمک رسانی به قشرهای مستعد نیازمند و با محوریت حمایت و توانمندسازی ایتام و خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست خدمات و اقدامات شایسته ای را در این دو دهه به بیش از سه هزار خانواده و بیش از ۱۰ هزار نفر در مجموع سال های گذشته به نفع این خانواده ها انجام داده است .

مدیره موسسه خیریه خیرات الابرار خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات خیریه مردم نهاد که مورد حمایت خیرین قرار گرفته عبارت از رسیدگی و کمک به ایتام،خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست، پرداخت ماهیانه سبد معیشتی مستمر در مجموع ۴۲ هزار سبد در طول این دو دهه و تهیه و تامین جهیزیه ۳۰۰۰ نوعروس بی سرپرست و بد سرپرست می باشد.

وی تصریح کرد: همچنین ۴۰۰ کمک هزینه تامین سیسمونی برای فرزندان تازه متولد شده و برگزاری کارگاه ها و کلاس های مشاوره اعم از مشاوره های تحصیلی،مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده و دوره های اعتقادی از دیگر خدمات فرهنگی این موسسه است.

مویدی قمی گفت: موسسه برای ترویج فرهنگ اسلامی قبل از کرونا هر سال سه کارگاه اعم از اعتقادی و تحکیم خانواده و مشاوره های ازدواج برگزار می‌کرد.

وی افزود: برگزاری کلاس های آموزشی جهت توانمندسازی خانواده های تحت پوشش در زمینه اشتغال، آموزش خیاطی آموزش آرایشگری، عروسک سازی و کارهای از این قبیل برای اشتغال زایی خانواده‌ها، توزیع لوازم خانگی و پوشاک برای افراد تحت پوشش از دیگر فعالیت‌ها و خدمات به شمار می‌رود.

مدیره موسسه خیریه خیرات الابرار بیان کرد: همچنین موسسه لوازمی مثل یخچال،کولر، بخاری، لوازم اساسی منزل برای این عزیزان تهیه و توزیع کرده است.

وی تصریح کرد: پرداخت لوازم التحریر به دانش آموزان محروم از تحصیل یکی از اقدامات موسسه است و در ابتدای سال تحصیلی هر سال برای این عزیزان به تهیه کیف،کفش، سایر لوازم تحصیلی پرداخته است.

مویدی قمی عنوان کرد: پرداخت هزینه درمان مهرجویانی که تحت پوشش موسسه هستند و اکثراً از بیمه سلامت استفاده می کند و در خیلی از مراکز بیمه سلامت کفاف تأمین دارو و درمان آنها را نمی دهد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهم این موسسه خیریه ایجاد معاونت مددکاری اسلامی است، با توجه به ظرفیتی که در مدرسه علمیه شهید آیت‌الله مویدی قمی وجود دارد، تبلیغ چهره به چهره و پاسخگویی به مسائل اعتقادی و احکام شرعی به ویژه برای فرزندان و خانواده های  که در فقر فرهنگی به سر می‌برند انجام می‌شود.

مدیره موسسه خیریه خیرات الابرار گفت: همچنین ماهیانه طلابی که مستعد هستند با حضور در منزل مهرجویان به صورت چهره به چهره با فرزندانشان بحث اعتقادی و احکام و طرح مسائل شرعی دارند و در این زمینه هم موسسه به خانواده های تحت پوشش خدمات می‌رساند و بعد فرهنگی آن را تقویت می‌کند.

وی افزود:با توجه به شرایط سختی که در این چند ماه اخیر برای همه مردم جهان به خصوص مردم ایران ایجاد شده و در تحریم هایی که به سر می‌برند، اقدام به توزیع بسته های بهداشتی و پرداخت کمک هزینه درمان کرده ایم.

مویدی قمی اظهار داشت: در این چند ماه اخیر به علت مشکلاتی که پیش آمده و شیوع بیماری کرونا، موسسه در این امر مهم ورود پیدا کرده است و با تهیه پک های بهداشتی ماسک و مواد ضدعفونی سعی کرده است در جهت جلوگیری از ابتلای این خانواده ها به کرونا کمک کند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایطی که برای مردم و خیلی از خانواده ها پیش آمده است و با توجه به اینکه ویروس منحوس کرونا مشکلاتی برای معیشت آنها به وجود آورده است، مراجعه نیازمندان به موسسات خیریه افزایش پیدا کرده است.

مدیره موسسه خیریه خیرات الابرار ادامه داد: لذا از آن دسته ازخیرین نوع دوستی که می توانند در این شرایط به مردم کمک کنند تقاضا مندیم که کمک های خود را به این موسسه ها تقدیم کنند تا بتوانیم مشکلات این قشر ضعیف جامعه را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: موسسه خیریه خیرات الابرار آمادگی دریافت کمک های نقدی را در اقصا نقاط کشور دارد این کمک ها می تواند به صورت کمکهای نقدی باشد.

مویدی قمی عنوان کرد: همچنین این خدمات می تواند در قالب سرپرست گرفتن یک فرزند یتیم باشد و می‌تواند به اشتغال افرادی که شغل آنها دچار مشکل شده است کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد:اگر مردم در خانه‌های خود وسایلی دارند که کمتر استفاده می‌شود می توانند آن را در اختیار این موسسه قرار دهند تا بتوانیم گره‌ای از مشکلات خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند بگشائیم.

مدیره موسسه خیریه خیرات الابرار بیان کرد: موسسه ما بر اساس اصل شفاف‌سازی و منطبق بر منشور و اساسنامه ی خود که مهمترین اصول آنها حفظ کرامت انسانی خدمات محترمانه ای را به نیازمندان و مهرجویان دارد تشکیل شده است.

وی گفت: موسسه خیریه ما هیچگونه فعالیت اقتصادی ندارد و مردم نهاد است و با کمک خیرین به کار خود ادامه خواهد داد. انشالله بتوانیم قدم های بزرگی را در زمینه فقر زدایی از مردم متدین و متعهد و نیازمند داشته باشیم.

گفتنی است شماره کارت  6063737000005841‌

و شماره حساب

52021118841671

 نزد بانک مهر ایران در اختیار شهروندان قرار دارد تا کمک‌های خود را در جهت پیشرفت اهداف موسسه و حمایت از نیازمندان به ویژه در تامین اقلام در روزهای پایان سال تقدیم کنند.همچنین خیرین می توانند با شماره تلفن شعبه مرکزی 02537726266جهت مشارکت در امر خیر تماس حاصل فرمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها