موج
کدخبر : ۳۶۹۹۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369952

استاندار هرمزگان با تذکر جدی به داوطلبان احتمالی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هرمزگان، تاکید کرد: کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اجازه برگزاری تجمع انتخاباتی را ندارند و این مورد در بررسی صلاحیت آنان مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان افزود: اخیرا نمونه‌هایی شناسایی شده که چندین نفر به علت شرکت در یک مراسم عروسی و یا دورهمی و مهمانی به کرونا مبتلا شدند که نشان می‌دهد باید همچنان به طور ویژه احتیاط را رعایت و از هرگونه تجمع و مسافرت خودداری شود.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به در پیش بودن عیدهای ماه شعبان و همچنین تعطیلات نوروز، از مردم می‌خواهیم به طور جدی از رفت و آمد، مسافرت، مهمانی، دورهمی و مراسم و تجمع خودداری کنند و همچنین برای خرید در بازار تجمع نداشته باشند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: گزارش‌هایی مبنی بر  رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در برخی فروشگاه ها و پاساژهای بزرگ در استان داشتیم که دستور داده شد، پلمپ شوند.

همتی ادامه داد: هر واحدی که اخطار دریافت کرد و همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرد، پلمپ خواهد شد.

وی اضافه کرد: برخی هتل ها و مراکز اقامتی در هرمزگان نیز شیوه نامه‌های بهداشتی را به خوبی رعایت نکردند که  تذکره داده شده این موارد را رعایت کنند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: برگزاری هرگونه برنامه ورزشی، فرهنگی، مذهبی و دیگر برنامه‌ها بدون مجوز دانشگاه علوم پزشکی استان ممنوع است و در صورت صدور مجوز نیز باید با تعداد افراد مجاز و با رعایت مواردی همچون ماسک زدن و رعایت فاصله انجام شود.

همتی با تاکید بر اینکه به طور جدی از مردم کشورمان می‌خواهیم در این ایام مسافرت از جمله به استان هرمزگان نداشته باشند، افزود: اگر مسافری قصد ورود به استان را دارد باید تست کرونا بدهد و در صورت منفی بودن اجازه حضور را خواهد داشت.

وی همچنین بر لزوم خودداری مردم هرمزگان از هرگونه سفر درون استانی به شهرها و روستاهای استان تاکید کرد و گفت: مردم هرمزگان در داخل استان به شهرها و روستاهای دیگر سفر نکنند و همچنین مهمانی و مراسم عروسی نداشته باشند 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان یادآورشد: شهروندان برای خرید در بازارهای استان نیز تجمع نکنند و تمامی اصول و ضوابط و دستورالعمل‌ها را رعایت کنند تا در عید نوروز ایام خوب و با نشاطی در استان داشته باشیم.

وی عنوان کرد: در بندرهای مسافری نیز باید به صورت ویژه پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک رعایت شود و ضدعفونی اماکن مختلف نیز به صورت منظم توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها صورت گیرد.

همتی اضافه کرد: گروه‌های کنترل و مراقبت و همچنین تشویق مسافران به سفر نکردن به استان در تمامی ورودی‌های جاده ای هرمزگان با حضور فرمانداری‌ها، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر و نیروی انتظامی مستقر می‌شوند تا مسافران را منصرف کنند.

وی همچنین با تذکر جدی به داوطلبان احتمالی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هرمزگان، تاکید کرد: کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اجازه برگزاری تجمع انتخاباتی را ندارند و این مورد در بررسی صلاحیت آنان مورد توجه قرار می‌گیرد.

همتی ادامه داد: تبلیغات انتخابات باید در زمان قانونی و با روش هایی که اعلام می‌شود و بیشتر از طریق فضای مجازی صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها