موج
کدخبر : ۳۶۹۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369753

حجت الاسلام و المسلمین محسن ابراهیمی؛

امام جمعه‌ میناب بیان کرد: افرادی که توانایی اداره‌ی منزل خود را هم ندارند، برای خودش و دیگران زحمت درست نکنند و در معرض رأی مردم قرار نگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محسن ابراهیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته‌ی میناب بابیان این‌که بهترین لباس و پوشش تقوای الهی برای انسان است، گفت: مردم حق دارند از لباسی که مورد نیازشان است بهره‌مند شوند، چرا که لباس مناسب باعث جمل و زیبایی انسان می‌شود اما برخی‌ها خیال می‌کنند با برهنگی زیباتر خواهند شد در حالی که لباس حافظ بدن انسان است.

امام‌جمعه میناب گفت: در مصرف لباس باید اعتدال را رعایت کرد و ویژگی شیعه حضرت علی (ع) این است که دیگران را در مال خود شریک می‌کند وگرنه فقط در حد اسم شیعه است.

وی ضمن با بیااینکه باید در آستانه‌ نوروز به فکر نیازمندان هم باشیم، افزود: انسان‌ها نباید لباس شهرت بپوشند و انگشت‌نما دیگران باشند و جوانان نباید تابع کورکورانه غربی‌ها باشند، اگر می‌خواهیم به سعادت برسیم راه آن تبعیت از پیامبران و ائمه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیمی با اشاره به اینکه پیامبران برای این آمده‌اند که انسان‌ها را از آداب ‌و رسوم نادرست بر حذر دارند و عدالت اجتماعی حاکم شود، عنوان کرد: بزرگداشت شهدا بزرگداشت معشوقان خداست.

وی در ادامه با اشاره به شروع ثبت‌نام انتخابات شورای شهر و روستاها عنوان کرد: حق هر فردی است خودش را برای خدمت به بندگان خدا در معرض آرا مردم قرار دهد.

امام‌جمعه میناب گفت: توصیه بنده این است کسانی که توانایی انجام این کار مهم را دارند، ثبت‌نام کنند اما افرادی که در خودشان این صلاحیت را نمی‌بینند و توان اداره منزل خود را هم ندارند، چگونه می‌خواهند امور را اداره و  به شهر خود خدمت کنند؟

وی با اظهار داشت: کسی که توانایی انجام این کار را ندارد برای خودش و دیگران زحمت درست نکند و در معرض رأی مردم قرار نگیرد.

امام‌جمعه میناب در پایان افزود: باید افراد توانمند، متخصص و متعهد موردنیاز جامعه وارد میدان شوند، چرا که این افراد می‌توانند کمکی برای شهرداران باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها