موج
کدخبر : ۳۶۹۳۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369354

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد خبر داد:

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد از طنین بانگ لبیک یا مهدی در شب نیمه شعبان و ولادت حضرت مهدی (عج) و نورافشانی و شب زنده داری به این مناسبت خبر داد.

سعید زارع جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد   در حاشیه نشست ستاد برنامه ریزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد در خصوص چهل و سومین سالگرد قیام مردم یزد، دهم فروردین و چهل و دومین سالگرد یوم الله 12 فروردین و سالروز  استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و 1113 سالگرد غیبت حضرت مهدی(عج) که با حضور نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان یزد برگزار شد، در خصوص برنامه های نیمه شعبان و مناسبتهای مذکور به خبرنگار خبرگزاری موج یزد، گفت: شب نیمه شعبان، بانگ لبیک یا مهدی بر پشت بام ها و از طریق پخش از بلندگوها و ماذنه مساجد، امامزادگان و بقای متبرکه و سیستم صوت راهپیمایی ها ی  سراسر استان طنین انداز خواهد شد همچنین نورافشانی به مناسبت نیمه شعبان را در چند نقطه خواهیم داشت.

به گفته زارع، شب زنده داری نیمه شعبان با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و با جمعیت حداقلی برگزار می شود علاوه بر آن به صورت مجازی نیز امکان برگزاری مراسم احیای نیمه شعبان را خواهیم داشت.

وی در خصوص فضاسازی شهری، گفت: هماهنگی با شهرداری یزد جهت فضاسازی شهری به مناسبت نیمه شعبان انجام شده همچنین پویش های مختلفی به این مناسبت راه اندازی می شوند.

 زارع عنوان کرد: همکاری دستگاه های فرهنگی استان یزد و نهادهای مردمی، مساجد، بسیج، پایگاه های مقاومت و اصناف برای بهتر برگزار شدن مراسم حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم فرهنگ مهدوی را بین نسل جوان تقویت و از افق امام عصر عجل الله تعالی فرجه برای ارتقا سرمایه اجتماعی  مثل اعتماد، امید و نشاط در جامعه استفاده کنیم، توضیح داد: طلیعه نوروز ۱۴۰۰ مزین به ولادت منجی عالم بشریت (عج) است  و ۲۷ ام اسفند ۱۴۰۰ نیز مصدف با نیمه ی شعبان شده است لذا سال ۱۴۰۰ و ابتدای قرن ۱۵ شمسی  فرصت خوبی برای اشاعه و ترویج  فرهنگ مهدوی به عنوان مهمترین ضرورت در گام دوم انقلاب اسلامی و خلق جلوه هایی از جامعه ی مهدوی و فراگیری نام حضرت می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها