موج
کدخبر : ۳۶۸۴۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368453

علیرضا نصر:

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: بودجه 1400 برای 200 محله شهر اصفهان در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا نصر در نشست خبری شهردار اصفهان و رییس شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: برای اولین بار بودجه ای بسته شد که منطبق با برنامه 5 ساله ششم یعنی برنامه اصفهان 1405 بود، اولویت های شهر اصفهان مانند مسائل زیست محیطی، ‌حمل و نقل و ترافیک و مباحث مشارکتی در بودجه مدنظر قرار گرفت به گونه ای که عدد قابل توجهی برای 200 محله شهر اصفهان در نظر گرفته شد و موضوع مشارکت مردم به صورت بسیار جدی در تمام محلات مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: بودجه شهر اصفهان هزار میلیارد تومان اضافه شد که از این رقم 400 میلیارد تومان از محل فروش املاک توسط سازمان قطار شهری، 220 میلیارد تومان به اوراق مشارکت، 100میلیارد تومان در شهرداری منطقه 6 و 100 میلیارد تومان نیز در سازمان میادین شهرداری اضافه شده است. 

این مقام مسئول تاکید کرد: با توجه به نشست های شورای شهر اصفهان با مردم، مکاتبات و ملاقات های مردمی به درخواست های مردم توجه شد و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که حدود 1 هزار میلیارد تومان بودجه افزایش پیدا کند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه با توجه به استحصال درآمدهای پیش بینی شده در برخی مناطق شهرداری امیدواریم این بودجه در نهایت عملیاتی شود، گفت: تامین درآمدها از محل فروش تراکم به حدود ۳۰ درصد رسیده است، همچنین واگذاری دارایی سرمایه ‌ای یک‌ هزار میلیارد تومان، اوراق مشارکت یک‌ هزار میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری حدود ۶۰۰ میلیارد تومان و مالیات بر ارزش افزوده یک هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۰ سهم دارند. 

وی اضافه کرد: بررسی های کارشناسی صورت گرفته حکایت از این دارد که در سبد هزینه های یک ساختمان آنچه از سازندگان ساخت و ساز متوجه شهرداری می شود تنها 7 درصد است به این معنی که 93 درصد هزینه هایی که در یک ساختمان صورت می گیرد ارتباطی به مدیریت شهری ندارد، مدیریت شهری نیز به دنبال راهکارهایی است که صنعت ساخت و ساز را در این شهر رواج داده و تنور آن را گرم نگاه دارد زیرا اگر این صنعت روان و جاری باشد بسیاری از مشکلات این شهر حل می شود.

نصر افزود: ارائه بسته تشویقی ساخت و ساز منجر به این شد که هم کار ساخت و ساز با اختلال مواجه نشود هم درامدهای پیش بینی شده شهرداری محقق شود.

وی با اشاره به موضوع نامگذاری معابر و اماکن، تاکید کرد: نامگذاری در شهرها فرآیندی دارد که لازم است طی شود، توسط شهرداری های مناطق یا مردم درخواست هایی به روابط عمومی مناطق ارسال می شود و پس از جمع بندی به شورای نامگذاری ارسال می شود، پس از بررسی اسامی در شورای نامگذاری این اسامی به کمیسیون فرهنگی می رود که پس از رسیدگی در این کمیسیون به جلسه علنی شورا می آید. این موضوع پس از کسب اکثریت نظرات اعضا به فرمانداری می رود و اگر مغایر با قوانین بالادستی نباشد به مرحله اجرا در می آید.  

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در نامگذاری‌ ها طبق ضوابط اقدام خواهیم کرد، افزود: پیش از این قرار بود تقاطع غیرهمسطح مجاور کارخانه قند که پروژه بزرگی است با نام پل نصف جهان نامگذاری شود که پس از شهادت و ترور ناجوانمردانه سردار دلها پل نصف جهان به نام سردار سلیمانی تغییر کرد، بسیاری از بوستان ها، خیابان ها و مراکز احداثی و ... به نام شهدا نامگذاری و مزین شده و نام شهدا بر بسیاری از پروژه ها نقش می بندد. همچنین اگر درخواستی باشد که محلی به نام شهدا نامگذاری شود این موضوع به طور حتم در اولویت قرار می گیرد.      

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها