موج
کدخبر : ۳۶۸۳۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368343

ناصر عتباتی خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰۰ وکیل در استان اردبیل فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ناصر عتباتی ، رئیس کل دادگستری استان اردبیل پیش از ظهر سه شنبه در مراسم تحلیف کارآموزان وکلا در اردبیل گفت: حق‌طلبی و عدالت محوری مهمترین رکن در وکالت است که وکلا باید آن را سرلوحه امور خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه وکالت هنر دفاع از حق و قانون است، افزود: حق طلبی و عدالت محوری و حرکت بر مدار قانون مهمترین و اساسی‌ترین رکن در وکالت است و وکلا باید در رسالت خود دقت، هوشیاری، عدالت محوری را مبنای کار خود قرار دهند و ارزش قلم‌خود را حفظ کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل اجرای صحیح قانون را در گرو تعهد، تخصص و همکاری قضات و وکلا عنوان کرد و گفت: استفاده از ظرفیت و تجارب پیشکسوتان با رویکرد تلاش برای مصالحه در پرونده‌ها باید در اولویت کاری وکلا قرار بگیرد.

عتباتی از تعامل و همکاری مناسب دادگستری استان اردبیل و کانون وکلا خبر داد و افزود: این تعامل در راستای تسهیل خدمات رسانی به مردم بسیار ضروری است و موجب صدور آرا صحیح بدون ضایع شدن حقوق طرفین دعوی می‌شود.

رئیس کانون وکلای استان اردبیل نیز در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۶۰۰ وکیل در استان فعالیت می‌کنند، افزود: امروز نیز ۳۳ کارآموز سوگند نامه یاد کرده و وارد رسالت خطیر و ارزشمند وکالت می‌شوند.

رضا زرعی با بیان اینکه سرنوشت نهاد وکالت برای ما بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: کارآموزانی که با ادای سوگند به شغل وکالت نائل می‌شوند همواره باید به سوگند نامه خود پایبند بوده و همواره در کنار مردم قرار گیرند و مردم را به حقوق خود آشنا کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها