موج
کدخبر : ۳۶۷۷۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367776

فاز اول پروژه گازرسانی به روستای بنادک سادات از توابع شهرستان مهریز در استان یزد با اعتباری معادل 126 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد در مراسم بهره برداری فاز اول پروژه گازرسانی به روستای بنادک سادات از توابع شهرستان مهریز با اشاره به سختی ها و موانع موجود در مسیر گازرسانی به مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته، عزم شرکت گاز را در این زمینه و به طور کلی پوشش 99 درصدی جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی قابل تقدیر دانست و تصریح نمود: با توسعه زیرساخت های گازرسانی، ظرفیت لازم جهت ایجاد اشتغال روستایی فراهم می شود که این امر آثار مثبتی از جمله توسعه و رونق این مناطق و همچنین پایداری جمعیت و به دنبال آن مهاجرت معکوس جمعیت روستایی را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد نیز طی سخنانی و در تشریح پروژه مذکور گفت: فاز اول پروژه گازرسانی به روستای بنادک سادات با اجرای 22 هزار و 700 متر شبکه توزیع پلی اتیلن، 6 هزار و 500 متر خط تغذیه فولادی و نصب یک عدد ایستگاه تقلیل فشار به ظرفیت 5 هزار متر مکعب بر ساعت صورت پذیرفته که قابلیت نصب 800 عدد انشعاب را فراهم آورده است.

علی اکبر میدانشاهی این پروژه را به دلیل کوهستانی بودن و موانع طبیعی و همچنین وجود معابر و کوچه هایی با عرض بسیار کم و به طور کلی از لحاظ صعوبت به عنوان یکی از سخت ترین پروژه های گازرسانی در استان نام برد که در دو فاز برنامه ریزی شده و همزمان با بهره برداری از فاز اول،  فاز دوم آن نیز در حال اجرا می باشد که با اتکا به پتانسیل بالای همکاران شرکت گاز و همکاری مردم و مسئولین، انشاء ا... شاهد اجرا و بهره برداری آن در موعد مقرر خواهیم بود.

وی در پایان گزارشی از وضعیت گازرسانی به شهرستان مهریز ارائه نمود که بر این اساس با اجرای 213 کیلومتر شبکه گذاری و نصب 776 عدد انشعاب در سال جاری، 67 پروژه گازرسانی با اعتبار 300 میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شده و درصد بهره مندی این شهرستان از گاز طبیعی به  5/98 رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها