موج
کدخبر : ۳۶۶۶۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366609

سید سعید شاهرخی مطرح کرد:

استاندار همدان با اشاره به اینکه توانسته ایم بر اساس سند راهبردی که برای استان تعریف کرده ایم به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنیم، عنوان کرد: بر اساس شاخص های اعلامی مراکز رسمی کشور، استان همدان در موارد بسیاری از موارد دارای رتبه ممتاز است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سید سعید شاهرخی ، استاندار همدان  روز چهارشنبه در دیدار با اعضای انجمن صنفی رسانه های استان همدان، اظهار داشت: نیروگاه همدان پس از چند سال تعطیلی، احیا و راه اندازی شد یعنی با قطع امید از خارجی‌ها و با توجه به اینکه دانش فنی نیز به ما داده نشده بود ۳۰۰ نیرو به صورت شبانه روزی برای راه اندازی این مجموعه تلاش کردند.

استاندار همدان گفت: سند توسعه استان در بخش های مختلف از جمله حوزه طرح‌های مدیریت شهری براساس چشم انداز و افق بلند مدت و با توجه به ظرفیت ها و شاخص های ممتاز موجود طراحی و تدوین شده است.

وی افزود: استان همدان در بسیاری از شاخص ها در ردیف استان های برتر و ممتاز کشور قرار دارد که اطلاع رسانی در خصوص این ظرفیت ها و توانمندی های بی نظیر وظیفه مهم مطبوعات و اصحاب رسانه است.

شاهرخی با بیان اینکه برج های خشک این نیروگاه توسط متخصصان داخلی راه اندازی شد، ادامه داد: سهم مسوولان در احیای این نیروگاه و رفع موانع پیش روی این طرح با پیگیری های مجدانه و شبانه روزی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

استاندار همدان، توسعه خط ریلی را از دیگر مزیت های شاخص استان برشمرد و گفت: مجموع خطوط ریلی استان از ۳۰ کیلومتر به ۳۵۰ کیلومتر افزایش یافته که نشاندهنده تلاش ویژه دولتمردان در استان و همچنین حمایت ویژه دولت تدبیر و امید در راستای خدمت رسانی بهینه مردم این دیار است.

به گفته شاهرخی، برهمین اساس اجرای خط ریلی تهران - همدان - سنندج در شمال استان و خط دیگری در جنوب استان همدان، دارای ردیف مستقل اعتباری شدند که این هم اتفاق مهمی در مسیر تسریع اجرای این پزوژه های بزرگ برای عمران و آبادانی استان است.

استاندار همدان تصریح کرد: خط ریلی تهران - همدان- سنندج نیز به ملایر وصل می شود و از این طریق می توان راهی نهاوند و کرمانشاه شد و ایستگاه راه آهن تویسرکان تا نوروز ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

وی تاکید کرد: برخی افراد نسبت به راه اندازی قطار شهری ایراد می گیرند در حالیکه اجرای این پروژه با قدرت لابی و چانه زنی فضای شهری همدان را برای ۵۰ تا ۱۰۰ سال آینده آماده می کند.

استاندار همدان با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند با دوری از حواشی و توجه به هم‌افزایی با سایر نهادهای مرتبط، مسیر اعتلای استان را هموار کنند، افزود: برای ارتقای جایگاه رسانه و بهره‌مندی بهتر مردم از این ظرفیت، سند اطلاع رسانی استان همدان تدوین و به همه دستگاه ها ابلاغ شده است.

شاهرخی با اشاره به اینکه استان همدان ظرفیت بسیار بالایی دارد و تصمیمات و اقدامات نیز باید در شأن مردم و قابلیت های آن باشد، اظهار داشت: اصحاب رسانه نقش مهم و بی بدیلی در توسعه استان برعهده دارند.

وی با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰ کشور و لزوم زمینه سازی برای مشارکت حداکثری مردم دراین انتخابات، تاکید کرد: رسانه‌ها کمک کنند تا انتخاباتی پیشرو، پرشور و با حضور و مشارکت حداکثری مردم در استان برگزار کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها