موج
کدخبر : ۳۶۶۵۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366583

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نسبت به شیوع مجدد کرونا در هفته‌های پایانی سال هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، فرماندهی و مقابله با بحران قم در سالن کرامت استانداری، با ابراز نگرانی عمیق از شناسایی موارد ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور ادامه داد: قدرت سرایت، بیماری زایی، شیوع و مرگ این ویروس جهش یافته بسیاز زیاد می باشد و این نگرانی های فراوانی را ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه شناسایی کرونای انگلیسی، افزایش مراقبت ها را ضروری کرده است گفت: به دلیل اینکه این ویروس جوانان و حتی در مواردی افزاد زیر ۱۵ سال را درگیر می کند، تبیین شرایط جدید به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی بسیار ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با انتقاد از وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در تالارهای پذیرایی استان گفت: فعالیت این تالارها در شهرهای آبی مانند قم بدون مانع است ولی شکایت های زیادی از وضعیت تالارها وجود دارد و تشدید نظارت ها و برخورد با تالارهای متخلف باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اعلام موضع دانشگاه علوم پزشکی در خصوص برگزاری اعتکاف در این استان گفت: تا کنون هیچ مجوزی برای اعتکاف از وزارت بهداشت صادر نشده و هیچ دستورالعملی نیز در این زمینه به استان ها ابلاغ نشده است.

قدیر با اشاره به تهیه نقشه شیوع کرونا بر اساس محله های قم ادامه داد: مناطق قرمز در سطح استان، تهیه و تعیین شده است که این موضوع بستر مناسب برای اعمال محدودیت های جدید از جمله ممنوعیت برگزاری تجمع و تشدید نظارت ها را فراهم می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه نیاز به سخت گیری در هفته های منتهی سال وجود دارد گفت: سخت گیری در هفته های پیش رو اگر چه ممکن است مردم را دچار زحمت کند ولی موجب می شود تا مردم عید بهتری داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها