موج
کدخبر : ۳۶۵۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365535

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پیامی گفت: اخلاص و مجاهدت علمی از ویژگی‌های آیت الله ضیاء آبادی است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مدیرحوزه های علمیه کشور نیز در پیامی آورده است: ارتحال عالم جلیل القدر، مفسر گرانقدر قرآن کریم و معلم اخلاق حضرت آیت الله آقای حاج سید محمد ضیاء آبادی موجب تاسف گردید.

آیت الله علی رضا اعرافی اضافه کرده است: آن روحانی پارسا پس از کسب فیض از محضر عالمانی همچون آیت الله العظمی بروجردی(ره)، حضرت امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی(ره) به تعلیم و تربیت شاگردان مکتب جعفری و دستگیری و هدایت معنوی و ترویج معارف ارزشمند قرآنی در طی بیش از چهار دهه از عمر پربرکت خویش اهتمام ویژه داشته و تالیفات ارزشمند و فاخری نیز از خود به یادگار گذاشته است.

وی ادامه داده است: صفای باطن، اخلاص، تلاش  و مجاهدت علمی، فرهنگی و تبلیغی مداوم، اعراض از امور دنیوی، تواضع و شیوایی سخن از ویژگی­های آن عالم جلیل القدر است که از ایشان شخصیتی ماندگار در اذهان ساخته است.

مدیرحوزه های علمیه کشور آورده است: ضمن عرض تسلیت فقدان آن دانشمند فرهیخته به حوزه های علمیه، بیت معظم له، دوستداران، آشنایان و شاگردان ایشان، از درگاه خداوند متعال برای وی رضوان الهی و حشر با اولیا و اجداد طاهرینش و برای بازماندگان، صبر همراه با پاداش نیک مسالت می نمایم.

آیت‌الله سیدمحمد ضیاء‌آبادی استاد اخلاق و تفسیر قرآن کریم شامگاه دوشنبه این هفته دعوت حق را لبیک گفت. این عالم اخلاق و مفسر بزرگ شیعه در سال ۱۳۰۷ در ضیا ءآباد قزوین متولد شد.

این عالم برجسته که از علمای به نام استان قزوین بود، در نزد اساتید بزرگی همچون آیت‌الله سید حسین بروجردی، آیت الله سده‌ی اصفهانی، امام خمینی (ره) و آیت‌الله سید محمد حسین طباطبایی تحصیل کرده بود.

وی از سال ۱۳۴۰ در تهران ساکن شد. آیت‌الله ضیاء‌آبادی از روحانیان و مبلغان موفق در امر وعظ و تبلیغ در تهران بود و مشتاقان زیادی داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها