موج
کدخبر : ۳۶۵۳۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365398

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت:کانون‌‌های فرهنگی هنری مساجد باید طلایه‌دار فرهنگ و هنر باشند.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، سیدقاسم ناظمی در دیدار اعضای دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی اظهار داشت: دبیرخانه‌ کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به عنوان متولی فرهنگ و هنر در مساجد، می‌بایست نقشه‌ راهی متقن با محتوایی قابل اجرا در مساجد را تدوین کرده و در اختیار جوانان و نوجوانان مسجدی قرار دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به  لزوم ایجاد تحول در برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد برای پیشبرد اهداف این کانون ها،‌تصریح کرد: در میان جوانان و نوجوانان مسجدی باید استعدادیابی شود، چه بسیار استعدادهای بالقوه‌ای در مساجد هستند که اگر بالفعل شوند هنرمندانی شایسته خواهند شد.

ناظمی با تاکید بر این که باید به کار فرهنگی به دیده‌ی تکلیف نگریست، اظهار داشت: در حوزه فرهنگ و هنر با کمّی گرایی نمی‌توان به نتیجه‌ای رسید و باید با عزمی  جمعی به سمت کیفی‌گرایی حرکت  کنیم.

وی، مساجد را محوری‌ترین نهاد انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: باید در این نهاد مقدس و تاثیرگذار، شیوه های کارآمدتری را تعریف کنیم و امروز این موضوع می تواند به هدف کانون های فرهنگی هنری مساجد تبدیل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پایان خواستار تربیت هنرمندانی شد که  خیزشگاه آنان مسجد است و هنرمندان مسجدی نیز طلایه‌داران هنر متعهد هستند و می‌توانند اتفاقات خوبی را در عرصه‌ی فرهنگ و هنر رقم بزنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها