موج
کدخبر : ۳۶۵۲۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365299

رامین صادقی خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در 10 ماهه نخست امسال میزان صادرات از استان بیش از 94 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین صادقی ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در نشست کمیته توسعه تجارت اردبیل گفت: در 10 ماهه امسال از گمرکات استان اردبیل به ارزش 194 میلیون دلار صادرات محصولات متنوع انجام شده است.

وی رشد این میزان صادرات را به نسبت 10 ماهه سال قبل 94 درصد اعلام کرد و گفت: امیدواریم در دو ماه پایانی سال نیز روند مطلوبی را در افزایش صادرات از گمرکات استان شاهد باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: 60 درصد صادرات استان اردبیل برخلاف سال‌های گذشته مربوط به محصولات صنعتی است که امیدبخشی را برای توسعه و رونق این بخش بیش از گذشته کرده است.

صادقی افزود: ما در بخش صادرات دو برنامه اساسی را به جد رصد کرده و دنبال می‌کنیم که اولین بخش مربوط به افزایش محصولات صادراتی با ارزش افزوده بیشتر است.

وی جلوگیری از واردات را با تقویت تولید داخلی و حمایت از واحدهای صنعتی فعال در استان یادآور شد و بیان کرد: همه این رویکردها ایجاب می‌کند تا ما بیش از هر زمان دیگر به تقویت و توسعه بخش تجارت اهتمامی جدی داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ضرورت راه‌اندازی تجهیزات مدرن را در گمرکات و همچنین جلب رضایت کشورهای مقصد صادراتی برای توانمندی در این بخش یادآور شد و اضافه کرد: در کنار تنوع‌بخشی به بازارهای هدف صادرات، باید کیفیت، بسته‌بندی و برندینگ محصولات را نیز مورد توجه قرار دهیم تا بیش از هر زمان دیگر تولید محصولات استان و صادرات آنها با استقبال کشورهای هدف روبه‌رو شود.

صادقی عمده مقصد تجارت استان را کشورهای همسایه به ویژه آسیای میانه و قفقاز اعلام کرد و ادامه داد: برخلاف سال‌های گذشته که عمده محصولات صادراتی استان سیب‌زمینی و محصولات پلاستیکی بود، به سمت صادرات محصولات صنعتی حرکت کردیم که این خود نویدبخش تحول در استان در این حوزه است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها