موج
کدخبر : ۳۶۵۰۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365098

ورود گردشگران به جزیره کیش از اقصی نقاط کشور و برگزاری کنسرت‌های متعدد می‌تواند جان بومیان جزیره کیش را به خطر بی اندازد و متولیان نیز چندان توجهی به این موضوع ندارند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ورود گردشگر به جزیره کیش از اقصی نقاط کشور با توجه به شیوع ویروس کرونا می‌تواند فاجعه عظیمی را برای مسافران و کیش‌وندان به وجود بیاورد.

سیل اجرای کنسرت‌ها در جزیره کیش

بر اساس اعلام منابع خبری از جزیره کیش طی چند روز گذشته که ورود خودرو گردشگران به جزیره آزاد شده است و از طرفی برگزاری کنسرت‌های خوانندگان مطرح کشوری مانند امید حاجیلی و بهنام بانی جمعیت گسترده‌ای را به این جزیره کشانده است؛ این در حالی است که شورای سلامت کیش هیچ توجهی به این موضوع ندارد و چنین تجمعاتی را شکننده‌ی پروتکل‌های بهداشتی نمی‌داند.

خود مختاری منطقه آزاد کیش

بنا بر پیگیری‌های این خبرگزاری چنین بر می‌آید که سازمان مناطق آزاد کیش هیچ توجهی به تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا ندارد و به صورت خودمختار در حال تصمیم‌گیری است البته فراموش نکنیم درآمد اکثر بومیان جزایر بر پایه گردشگری است و باید حمایت‌های لازم از کسبه و بازاریان صورت پذیرد اما این مساله نیز نمی‌تواند به قیمت جان مردم تمام شود.

روند افزایشی کرونا در هرمزگان 

بنا بر آخرین اظهار نظر «محسن فرهادی» رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روند کرونا به‌تدریج در برخی شهرها رو به افزایش است و این روند حداقل در سه استان تهران، یزد و هرمزگان سیر صعودی دارد و افزایش تعداد شهرهای نارنجی در کشور نگران‌کننده است.

سردار «سید تیمور حسینی» جانشین رئیس پلیس راهور ناجا نیز در گفتگو با خبرنگار اجتماعی موج در همین رابطه اظهار داشت: در راستای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، تردد خودروهای غیربومی به شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر، جزیره قشم و کیش از تاریخ شنبه ۹۹/۱۱/۱۸ به دلیل مسافر پذیر بودن و خطر انتشار بیماری ممنوع است.

باید تابع تصمیمات ستاد استانی باشند اما...

«فاطمه نوروزیان» سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در گفتگو با خبرنگار موج ضمن بیان این که جزایر کیش، قشم و هرمز در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند، افزود: معتقدیم که رفت و آمدها نباید به این جزایر انجام شود.

وی با بیان اینکه ممنوعیت فعالیت مشاغل سطح ۳ و ۴ در جزایر اعمال خواهد شد، افزود: عملاً باید سازمان منطقه آزاد کیش تابع تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا باشد ولی این‌طور نیست و در عمل با موضوع دیگری مواجه هستیم.

واکنش همتی

البته «فریدون همتی» استاندار هرمزگان در نشست خبری به مناسبت دهه فجر عنوان کرد که حاکمیت استان با منطقه آزاد قشم و کیش هیچ مشکلی ندارد و ارتباط خوبی برقرار است و آنان نیز برنامه‌های استانی را موردتوجه قرار می‌دهند اما آیا واقعاً این‌گونه است و برنامه‌هایی که از سوی استانداری هرمزگان به مناطق آزاد ارائه شده است به مرحله اجرا می‌رسد؟

حال در این موضوع باید دید که محدودیت‌ها در جزایر استان هرمزگان نیز به‌درستی اعمال خواهد رسید یا خیر.

گفتنی است تلاش خبرنگار موج برای مصاحبه با «محمدرضا رضانیا» سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش بی‌نتیجه ماند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها