موج
کدخبر : ۳۶۵۰۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365062

رئیس بنیاد مستضعفان کشور:

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به اینکه خدمت‌گذاری بویژه به محرومان از وظایف اصلی نظام است،گفت: فاصله بین مردم و مسئولان باید هرچه بیشتر کاهش یابد تا بتوانیم درک بیشتری از مشکلات آنان داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سید پرویز فتاح در مراسم واگذاری یکصدهزارمین سند املاک بنیاد علوی در ایلام افزود: اگر روزی روحیه عدالت‌طلبی در مردم و مسئولان کاهش یابد بدون شک با طمع دشمنان برای تجاوز به این سرزمین مواجه خواهیم بود.

وی اظهار داشت: مردم با مقاومت خود در برابر مشکلات دنیای سلطه را به چالش کشیده‌اند و امروز همه وظیفه داریم به پاس این حمایت‌ها از نظام اسلامی در جهت رفع نگرانی‌های آنان بویژه از منظر معیشتی و اقتصادی تلاش خود را چند برابر کنیم.

رییس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به اینکه  ۱۱ هزار پرونده برای بازپس‌گیری املاک این بنیاد از اشخاص و نهادها در مراجع قضایی تشکیل شده است،تصریح کرد: با رویکرد ریاست قوه قضاییه، روند بازپس‌گیری املاک این بنیاد شتاب گرفته است و افراد و نهادهایی که بدون اجازه این اموال را در اختیار دارند باید آنرا به صاحبان اصلی عودت دهند.

فتاح خاطرنشان کرد: ماهیت انقلاب اسلامی عدالت محوری است، مردم از ظلم و جور رژیم منحوس پهلوی به ستوه آمده و چاره کار را در انقلاب و سرنگونی این خاندان دیدند و با پیروی از فقیهی وارسته به صحنه آمدند و حکومت جور و زور را سرنگون کردند.

وی با اشاره به گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، بازگشت به مبانی و ارزش‌های نظام و آرمان‌های امام و شهیدان را مهم‌ترین نیاز در شرایط کنونی عنوان کرد و گفت: مردم اگر احساس کنند، مسئولان با همان روحیه انقلابی برای رفع مشکلات کشور گام بر می‌دارند، مشکلات را تحمل و در جهت اهداف انقلاب همراه‌تر خواهند بود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور اظهار داشت: ادامه این مسیر نورانی در گرو خسته نشدن از مشکلات و تلاش در جهت خدمت رسانی به محرومان و مستضعفان است، باید هرچه بیشتر به توانمندی‌های داخلی اتکا داشته باشیم، ولی این موضوع منافاتی با تعامل با جهان ندارد.

فتاح با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان نخستین نهادی است که با فرمان امام(ره) پس از انقلاب تشکیل شده است، ادامه داد: اسناد تاریخی نشان می‌دهد هیچ دیکتاتوری به اندازه خاندان پهلوی عاشق زمین و ملک نبوده و با زور آنها را از دست صاحبان اصلی خارج کرده‌اند، اسناد بدست آمده نشان می‌دهد پدر و پسر پهلوی بیش از ۴۴ هزار ملک را به نام خود سند زده بوده‌اند.

وی ارزش املاک واگذاری شده در این مراسم را بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این بنیاد واگذاری تمامی اموال در اختیار را تا پایان این روند برای خود فرض می‌داند.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به انتخاب ۲۸ منطقه در استان‌های مختلف از سوی این نهاد برای اجرای فعالیت‌های محرومیت‌زدایی تاکید کرد: استان ایلام با توجه به عمق محرومیت ۲ شهرستان ملکشاهی و هلیلان تعیین شده‌اند که امیدواریم با کمک مسئولان استانی شاهد رونق بیش از پیش تولید و اشتغال در این مناطق باشیم.

فتاح افزود: امروز هیچ فعالیتی در بنیاد بویژه از نظر رونق تولید معطل تحریم‌ها نشده است و با تلاش مجموعه روحیه کار و تلاش مضاعف در تمامی قسمت‌ها دیده می‌شود.

همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام خواستار توسعه فعالیت‌های محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در این استان بویژه در مناطق روستایی شد  و گفت: خدمات بنیاد مستضعفان در اقصی نقاط کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی مایه امیدواری دلسوزان نظام و بویژه اقشار ضعیف و کم درآمد بوده است.

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار به عقب ماندگی های استان ایلام به دلیل درگیر بودن با جنگ هشت ساله تحمیلی خواستار نگاه ویژه نهادهای انقلابی بویژه بنیاد مستضعفان در استان شد و افزود: همه وظیفه داریم در راستای حل مشکلات معیشتی مردم گام برداریم و در شرایط سخت تحریم، مسوولان امر باید تلاش دوچندانی را برای کمک به اقشار کم درآمد به عنوان صاحبان اصلی نظام و انقلاب بکار گیرند.

امام جمعه ایلام خاطرنشان کرد: اجرای فعالیت های فرهنگی بویژه در روستاها در کنار برنامه های اشتغالزایی نیز نباید از نگاه مسئولان غافل بماند.

گفتنی است امروز با حضور سید پرویز فتاح چهار هزار و ۱۷۸ سند بنیاد علوی در کاربری های مسکونی، تجاری و زراعی در استان به اقشار مختلف مردم واگذار شد که ارزش این املاک واگذاری شده در شهرستان های ایلام، ایوان و چرداول بالغ بر ۲۱۰ میلیارد تومان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها