موج
کدخبر : ۳۶۴۹۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364994

رضا عبداللهی:

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: ضریب نفوذ صندوق بیمه روستایی اردبیل 11 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رضا عبداللهی ، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: متوسط ضریب نفوذ کشوری صندوق ۲۲ درصد و در استان اردبیل ۳۳ درصد است که ضریب نفود بیمه‌ای این استان ۱۱ درصد از متوسط کشوری بالاتر است.

وی افزود: پوشش بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان به ۶۰ هزار نفر رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل با اشاره به اینکه جامعه هدف صندوق در این استان به ۱۸۱ هزار و ۳۸۵ نفر افزایش یافته است، اظهار کرد: از این تعداد ۱۴۵ هزار و ۴۵۲ نفر جمعیت روستایی و ۳۵ هزار و ۹۳۳ نفر جمعیت هدف در شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر هستند.

عبداللهی گفت: در حال حاضر هیچ مانع و محدودیتی برای تحت پوشش قرار دادن جامعه هدف در صندوق وجود ندارد و ماموریت صندوق یاری کردن دولت در افزایش رفاه اجتماعی در جامعه هدف است.

وی با بیان اینکه شهروندان شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر نیز می‌توانند به عضویت صندوق درآیند، افزود: غیر از اردبیل، گرمی، خلخال، مشگین‌شهر و پارس‌آباد جمعیت بقیه شهر‌های این استان زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت است که می‌توانند به عضویت صندوق در آیند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل با بیان اینکه ۱۲۱هزار نفر در این استان شناسایی شده‌اند که فاقد بیمه هستند و می‌توانند به عضویت صندوق درآیند، افزود: این بیمه سه بخش بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت را شامل می‌شود و شامل خدمات درمانی نیست.

عبداللهی با بیان اینکه اجرای طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی در روستا‌های استان با هدف گسترش پوشش بیمه‌ای روستاییان پنجشنبه بصورت نمادین طی آیینی در روستای باروق اردبیل آغاز شد افزود:این طرح با شعار "روستا‌ها را باید آباد سازیم" و با هدف توسعه بیمه اجتماعی در روستا‌ها و ارائه خدمات بهینه به روستاییان اجرا شده و تعداد بیشتری از افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها