موج
کدخبر : ۳۶۴۷۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364739

نادر فلاحی خبر داد:

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری صنایع‌ دستی استان اردبیل بزودی به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: براساس هدفگذاری‌های انجام شده مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری صنایع‌دستی استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود که مدرسه جعفر اسلامی امسال مرمت و برای راه‌اندازی این مرکز اختصاص داده شد.

وی افزود: این مرکز از محل اعتبارات سال ۹۹ تجهیز و در روزهای آینده افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد تا در راستای اهداف تعیین‌شده برای رونق صنایع‌دستی در استان فعالیت خود را آغاز کند.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به اهداف ایجاد این مرکز بیان کرد: حمایت‌های مادی و معنوی از ایده‌ها و فناوری‌های افراد و تیم‌های صاحب ایده نو و کاربردی در زمینه صنایع‌دستی از جمله این اهداف است.

فلاحی ایجاد بستر برای پیاده‌سازی و تجاری کردن ایده‌های نو مبتنی بر دانش توسط صاحبان ایده، ایجاد زمینه‌های کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق و جوان، بسترسازی برای ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در زمینه صنایع‌دستی، ایجاد ارتباط بین ایده‌پردازان و سرمایه‌گذاران و کمک به توسعه فعالیت‌های نوآورانه را از دیگر اهداف راه‌اندازی این مرکز عنوان کرد.

وی ادامه داد:با ایجاد مرکز رشد صنایع‌دستی برای کمک به کاربردی کردن تولیدات صنایع‌دستی استان، کمک به توسعه و ترویج فرهنگ استفاده از بسته‌بندی مناسب برای عرضه و فروش محصولات صنایع‌دستی، کمک به برندسازی رشته‌های مختلف صنایع‌دستی استان و کمک به احیای رشته‌های فراموش شده و در حال فراموشی و توسعه و ترویج آن تلاش می‌شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل اضافه کرد: برنامه‌ریزی و کمک به هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی برای اخذ نشان‌های ملی و بین‌المللی، کمک به پژوهش و ثبت در زمینه آثار ملموس و ناملموس صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و امضای تفاهمنامه همکاری با دستگاه‌ها و نهادهای فعال برای توسعه فعالیت‌های مرکز نیز با ایجاد آن دنبال می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها