موج
کدخبر : ۳۶۴۷۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364729

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان از افتتاح ۳۲۸ طرح کشاورزی همزمان با دهه فجر در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مهرداد مرادمند در جمع اصحاب رسانه با تبریک دهه فجر بیان کرد: همزمان با دهه مبارک فجر ۳۲۸ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۴,۸۴۸ میلیارد ریال در استان اصفهان به بهره برداری می رسد.

وی گفت: ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح‌ها آورده اشخاص و بهره برداران و ۱۰۷ میلیارد تومان نیز از تسهیلات بانکی و ۱۳۷ میلیارد تومان اعتبارات دولتی بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: پروژه‌های کشاورزی دهه فجر در استان اصفهان عبارت است از تولیدات گیاهی با ۱۵۲پروژه، ۱۰۷ پروژه در حوزه آب و خاک، ۲۶ پروژه تولیدات دام و طیور ، ۱۸ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری، ۱۳ پروژه امور عشایر، ۹ پروژه تعاون روستایی است.

 مرادمند بیان داشت: بیشترین اعتبار طرح های کشاورزی مربوط به شهرستان تیران و کرون با ۱۰۱ میلیارد تومان، اصفهان ۷۲ میلیارد  و 900 میلیون تومان و دهاقان با ۴۱ میلیارد و 800 میلیون تومان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان افزود: همزمان با افتتاح این پروژه ها در استان همزمان با دهه مبارک فجر برای 2354 نفر اشتغالزایی شد.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج در خصوص گلخانه های استان گفت: با احداث 2150 هکتار گلخانه در استان اصفهان این ظرفیت سالانه ۲۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت.

 وی ادامه داد: گلخانه های استان اصفهان ظرف 5 سال آینده به ۳ هزار و ۷۵۰ هکتار خواهد رسید که انتظار داریم سالانه ۵۷۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای تولید شود.

مرادمند اظهار داشت: تغییر شیوه کشت از فضای باز و بصورت سنتی به فضای گلخانه‌ای از اولویت‌های اصلی وزارتخانه است و این شیوه در استان اصفهان بطور جدی دنبال می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: سالانه ۱۱۶ هزار تن محصولات گیاهی و گلخانه‌ای از ستان اصفهان به ارزش ۴۲ میلیون دلار صادر می شود.

وی با اشاره به تولیدات شاخص محصولات کشاورزی دراستان بیان کرد: شیرخام با تولید یک هزار و ۴۴۳ تن در رتبه اول کشور، گوشت مرغ با تولید حدود ۲۰۰ هزار تن و تخم مرغ ۱۰۵ هزار تن در سال در رتبه دوم  کشور است.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین در بخش ماهیان زینتی با تولید ۶۷ میلیون و پانصد هزار قطعه در سال رتبه اول، پیاز با تولید سالیانه ۳۹۰ هزار تن رتبه دوم و محصولات گلخانه‌ای با تولید سالیانه ۳۰۲ هزار تن رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است.

مهرداد مرادمند با بیان اینکه بذر مینی تیوبر سیب زمینی در گذشته وارداتی بود، گفت:در حال حاضر استان اصفهان تأمین کننده ۸۰ درصد نیاز کشور به بذر مینی تیوبر سیب زمینی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: تولید محصولات دامی در استان اصفهان ۱.۹ میلیون تن در سال است که ۴۰ درصد آن مازاد بر نیاز استان است که به استان‌های همجوار صادر می‌شود.‌

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها