موج
کدخبر : ۳۶۴۷۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364712

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از چالش تامین قطعات کارخانه آسفالت خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید ابوالفضل میریک امامی در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران با بیان اینکه سازمان توسعه عمران زیر نظر معاونت عمرانی فعالیت می‌کند، اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت‌ها و تجربه‌های گذشته لازم بود که اعتماد از دست رفته بازگردانده شده و در ادامه نسبت به فعالیت های جدید قدم برداشته شود.

مدیر عامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره اصل مهم اعتمادسازی پیمانکاران افزود: هر هفته دو شنبه‌ها جلسات اختصاصی با پیمانکاران برگزار شده و مطالبات و مشکلات فنی آنها احصا و پیگیری می‌شود.

میریک امامی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی کارکنان، تصریح کرد: یکی از اقداماتی که انجام شد افزایش شفافیت عملکردی سازمان در ارتباط با سیستم‌های نظارتی بود.

وی با بیان اینکه صورت‌وضعیت‌های پیمانکاران به صورت محتوایی و کمی مورد بررسی قرار می‌گیرند، تاکید کرد: شفافیت در امور مالی و اجرای مناقصه و مزایده‌ها مدنظر است به طوری که تمام مناقصه‌ها و مزایده‌ها علاوه بر درج در روزنامه پیامک و دیگر راه‌های ارتباطی به همه پیمانکاران اطلاع رسانی می‌شود.

مدیر عامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با بیان اینکه قبل از این پیمانکاران گلایه داشتند که از برگزاری مزایده‌ها مطلع نمی‌شوند، تصریح کرد: سامانه پیامکی به همین منظور ایجاد کردیم که شماره تلفن همراه تمام پیمانکاران در آن ثبت شده و همه مزایده‌ها به آنها اطلاع رسانی می‌شود.

مدیر عامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی در خصوص املاک واگذاری شده، تصریح کرد: در آینده نزدیک و تا پایان سال یک پروژه هزار میلیاردی تحویل می‌شود و سعی و تلاش این بوده است که پروژه تک بعدی دیده نشود و همزمان در ابعاد مختلف پیش برود.

میریک امامی با اشاره به چالش  تامین قطعات کارخانه آسفالت تصریح کرد: در این با توجه به آلمانی بودن دستگاه‌ها و تحریم‌‌ها با چالش های بسیاری مواجه شدیم و به همین منظور از شرکت‌های دانش بنیان و صنایع دفاعی برای تامین قطعات دعوت کردیم که به صورت مهندسی معکوس بتوانیم این قطعات را تولید کنیم.

وی با بیان اینکه تمام مناقصات و قراردادهای غیرنقدی سازمان به طور کامل کنسل شده و به صورت نقدی انجام می شود، تصریح کرد: دعاوی حقوقی بخشی دیگر از مشکلات سازمان توسعه و عمران بود که باید مرتفع شود .

مدیر عامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم به اعتبار بودجه‌ای این سازمان در سال جاری اشاره کرد و گفت: درخواست سازمان در بودجه سال جاری ۱۵۰ میلیارد تومان بود که درمتمم بودجه به ۱۷۰ میلیارد تومان رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها