موج
کدخبر : ۳۶۳۹۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363933

مدیرعامل آبفا هرمزگان گفت: واگذاری قرارداد سرمایه گذاری حق استفاده از پساب مدول اول تصفیه خانه فاضلاب به شرکت جدید تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس با سهامداری صنایع غرب مشکلات فاضلاب شهر بندرعباس را برطرف می سازد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین قصمی مدیرعامل آب و فاضلاب استان هرمزگان با بیان اینکه برای رفع مشکلات فاضلاب و استفاده مجدد از پساب، راه حلی جز حمایت صنایع غرب متصور نبود، تصریح کرد: سرانجام با حمایت ویژه دکتر "فریدونی" مقام عالی دولت در استان و پیگیری نمایندگان مردم استان در مجلس و مقام قضایی استان، این قرارداد به شرکت جدید که سهام داران آن صنایع بزرگ غرب بندرعباس نظیر، شرکت های نفت ، فولاد و مس هستند، واگذار شد.

به گفته وی ابلاغیه این قرارداد امضا شده و در مرحله ابلاغ به سهامداران شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس قرار دارد.

وی با بیان اینکه مجاب کردن صنایع برای خرید و استفاده مجدد پساب به راحتی امکان پذیر نبود، گفت: با انتقال قرارداد سرمایه گذاری شرکت ژرف کار جم به شرکت جدید، طرح ارتقاء و بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس، تصفیه و بازچرخانی پساب و اجرای خط انتقال پساب جهت استفاده مجدد در صنایع غرب توسط سهامداران این شرکت اجرا می شود.

بنا به گفته وی قرار است این طرح طی یک زمانبندی 30 ماهه و فاز به فاز اجرا شود.

مدیرعامل آبفا استان هرمزگان افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی ارتقاء و بازسازی تصفیه خانه فاضلاب تصفیه و شیرین سازی پساب، اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان نیاز دارد و برای شیرین سازی نیاز به احداث یک آب شیرین کن یک صد هزار مترمکعبی است. 

قصمی در ادامه خاطرنشان کرد: قرارداد سرمایه گذاری حق استفاده از پساب مدول اول تصفیه خانه فاضلاب به روش بیع متقابل در سال 97 اجرایی شد که به دلیل مشکلات مالی و عدم توانایی انجام کار از سوی سرمایه گذار آن در سال 99 متوقف شد.

*بافت فرسوده، دلیل تاخیر در اجرای طرح فاضلاب

 مدیرعامل آبفا استان در ادامه به مشکلات اجرای طرح فاضلاب در بافت فرسوده شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 42 درصد شهر بندرعباس را بافت فرسوده تشکیل می دهد که چالشی بسیار جدی است به طوری که کار را برای اجرای طرح فاضلاب در این مناطق سخت و یا غیرممکن ساخته است.

وی افزود: علاوه بر سختی کار در این مناطق، مشکلات مالی و مسائل اجتماعی در بافت فرسوده باعث شده تا اجرای طرح فاضلاب در این مناطق با تاخیر انجام شود.

قصمی تصریح کرد: آبفا آمادگی دارد تا در هر نقطه ای از بافت فرسوده که توسط شهرداری و راه و شهرسازی معبری باز شود، شبکه جمع آوری فاضلاب را در آن مناطق اجرا کند اما با وضعیت موجود امکان اجرای شبکه فاضلاب در همه مناطق وجود ندارد.

وی تاکید کرد: اجرای این طرح نیازمند مشارکت همگانی مردم و دستگاه‌های اجرایی است که خوشبختانه اتفاق نظر خوبی در استان برای اجرای این طرح نیز شکل گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها